XVI Zjazd Kaszubów w Pruszczu Gdańskim – 5 lipca 2014r.

 

Przed nami XVI Zjazd Kaszubów! Tym razem odbędzie się on się 5 lipca 2014r. w Pruszczu Gdańskim. Tradycyjnie mieszkańcy południowej i środkowej części regionu mogą dojechać Transcassubią.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych za przejazd Transcassubią pobierana będzie opłata w wysokości 10 złotych. Każdy podróżnik zamiast biletu otrzyma opaskę w czarno-żółtych barwach. Dzieci do 15 roku życia otrzymują opaskę nieodpłatnie.

Głównym miejscem wydarzeń będzie Bałtycki Park Kulturowy FAKTORIA. Na zjazdowiczów czekać będą przysmaki kuchni kaszubskiej, dobra muzyka, przysmaki kaszubskiej kuchni oraz kaszubskie rękodzieła. Jak co roku najlepsi kaszubscy karciarze rozegrają turniej baśki. Tegoroczną nowością będzie transmisja mszy św. oraz wydarzeń ze sceny, wyświetlanych na telebimie, zainstalowanym w pobliżu namiotu biesiadnego.

 

 

Program XVI Zjazdu Kaszubów, Pruszcz Gdański – 5 lipiec 2014 r.:

 

ok. 9:30 – przybycie pociągu „Transcassubia” na dworzec PKP w Pruszczu Gdańskim

10:00 – przemarsz Uczestników Zjazdu spod dworca PKP do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim ulicami Dworcową, Fryderyka Chopina, Wojska Polskiego

11:00 – msza święta w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim (ul. Wojska Polskiego 37)

12:10 – przejście Uczestników Zjazdu na teren Faktorii Rzymskiej – miejsce głównych uroczystości (scena, jarmark twórców, kuchnia regionalna)

13:00 – Otwarcie XVI Zjazdu Kaszubów na Scenie Letniej w Faktorii

 

Program artystyczny:

 

• Zespół Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański „Jagódki”

• Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca SIERAKOWICE

• Zespół Pieśni i Tańca „Frantówka”

• Małe ojczyzny ks. Tischnera w wykonaniu połączonych zespołów Ziemi Sądeckiej

• Zespół Czarodzieje z Kaszub

• Paweł Ruszkowski

• Zespół FUCUS

 

transcassubia-2014-rozklad

 

oprac. pulskaszub.pl

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.