Wielkopostna Eucharystia Kaszubska. Parafia Chwaszczyno.

 

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział Chwaszczyno i parafia p.w. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie zapraszają wszystkich sympatyków naszego regionalnego języka na trzecią w tym roku Mszę Świętą Kaszubską, która odbędzie się 15 marca o godz. 15:00. Liturgię Słowa i oprawę muzyczną przygotuje rodzina Fopke z Chwaszczyna.

 

W ponad 10-letniej tradycji Eucharystii z elementami języka kaszubskiego wierni wsłuchują się w Liturgię Słowa i modlitwę powszechną oraz pieśni w rodzimej mowie. Do wspólnej modlitwy służą wydrukowane modlitewniki. Części te przygotowuje zespół lub grupa, która na początku zobligowała się do przygotowania Mszy Świętej Kaszubskiej.

 

W tym miesiącu oprawę liturgiczno-muzyczną przygotuje rodzina Fopke. Familia z Chwaszczyna czynnie uczestniczy w życiu parafialnym. Co roku włącza się choćby w rodzinne kolędowanie, na którym jako jedyna wykonuje kaszubskie pieśni Bożonarodzeniowe.

 

W niedzielę rodzina Fopke wykona: „Na górze Krziż” (Witosława Frankowska/Alojzy Nagel), „Rozwôżënk”, „Bóg prowadzy mie”, „Kòlibiónka dlô Jezësa”, „Kądka móm jic, Panie?” (wszystko Tomasz Fopke) i „Czemù, Panie?!” (Tomasz Fopke/Kazimierz Jastrzębski).

 

Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

Koordynator Mszy Świętych Kaszubskich

Karol Krefta

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.