Ćwiczenia w komorze dymnej.

 

{module do-reklamy-intertekst|none}

 

W sobotę 16 kwietnia 2011 roku w Sierakowicach odbyły się szkolenia z zakresu obsługi aparatów ochrony dróg oddechowych, połączone z ćwiczeniami praktycznymi (symulacjami w komorze dymowej), w których uczestniczyli także druhowie z OSP w Chwaszczynie.

 

 

 

Powyższe szkolenia, prowadzone w dniach od 15 do 30 kwietnia bieżącego roku, przeznaczone są dla wszystkich jednostek OSP powiatu kartuskiego i odbywają się na terenie OSP w Sierakowicach. Zajęcia prowadzą druhowie z Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach, z zastosowaniem komory dymowej udostępnionej przez Ośrodek Szkolenia PSP w Słupsku. Pozostały sprzęt wykorzystywany w szkoleniu wchodzi w skład zwykłego wyposażenia poszczególnych jednostek przystępujących do ćwiczeń.

 

 

Zgodnie z harmonogramem zajęć, na sobotę 16 kwietnia, przewidziano szkolenia dla jednostek OSP gminy Żukowo, w tym OSP w Chwaszczynie. Druhowie z naszej jednostki szkolenia odbyli w dwóch turach, których zajęcia rozpoczynały się kolejno o godz. 10.00 i 13.00. Część teoretyczną przeprowadzono w zastępach sześcioosobowych, natomiast ćwiczenia praktyczne odbywały się w rotach dwuosobowych.

 

Z uwagi na okoliczność, że przez okres następnych dwóch tygodni, do szkolenia przystępować będą druhowie z kolejnych jednostek OSP powiatu kartuskiego, nie przedstawiamy w niniejszym artykule szczegółowego przebiegu szkolenia ani zdjęć wnętrza komory dymowej. Udostępnienie takich informacji mogłoby niekorzystnie wpłynąć na przebieg ich szkolenia.

 

Poniżej przedstawiamy wybrane zdjęcia ze szkolenia.

 

cwiczenia-w-komorze-dymnej-osp-chwaszczyno-1

 

cwiczenia-w-komorze-dymnej-osp-chwaszczyno-2

 

cwiczenia-w-komorze-dymnej-osp-chwaszczyno-3

 

cwiczenia-w-komorze-dymnej-osp-chwaszczyno-4

 

cwiczenia-w-komorze-dymnej-osp-chwaszczyno-5{module do-reklamy-intertekst-2|none}

 

 

{module reklama-prawa-strona2}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.