Wiadomości z chwaszczyńskiej szkoły

 

KLASY  V   W POMORSKIM PROGRAMIE EDUKACJI MORSKIEJ !

32 uczniów klasy Va i Vb bierze udział w projekcie edukacyjnym realizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego Departament Edukacji Morskiej. Partnerami Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej są : Fundacja Navigare,  Liga Morska i Rzeczna.

Działania w projekcie obejmują :

– dodatkowe zajęcia pozalekcyjne prowadzone metodą projektu, w których 4 grupy dzieci pracują nad wybranym przez siebie zagadnieniem, opracowują projekt, którego prezentacja odbędzie się na terenie szkoły 15.05.2014 r. Projekty dzieci biorą także udział w konkursie projektów, gdzie nagrodą jest obóz żeglarski dla wszystkich członków zespołu. Każdy projekt jest dokumentowany na blogu, za który także odpowiadają uczniowie :
http://blog.chwaszczyno.edu.pl/foki/
http://blog.chwaszczyno.edu.pl/smaki/
http://blog.chwaszczyno.edu.pl/jacht/
http://blog.chwaszczyno.edu.pl/ryby/

 

– wyjazdowe warsztaty edukacyjne : pierwsze spotkanie odbyło się 29.04.2014 w Narodowym Muzeum Morskim na Ołowiance

 

– jednodniowe praktyczne zajęcia żeglarskie, na które wybieramy się 12.05.2014 do Narodowego Centrum Żeglarstwa

 

– edukacyjno – żeglarskie pikniki naukowe

 

– dodatkowe zajęcia pedagogiczno – psychologiczne dla uczniów

 

Pomorski Program Edukacji Morskiej pozwala uczniom na poszerzanie wiedzy i zainteresowań sportowych, ekologicznych, matematycznych, fizycznych, manualnych, biologicznych,  muzycznych i językowych. Uczy współpracy w grupie, odpowiedzialności i kreatywności.

 

Dodatkowe zajęcia pozalekcyjne prowadzone metodą projektu to dla uczniów atrakcyjny sposób doskonalenia ważnych umiejętności życiowych. Ciekawe, wymyślone przez dzieci zadania problemowe to możliwość rozwijania zainteresowań i talentów, zachęta do poszukiwania wiedzy w różnych źródłach, dzielenia się nią i wykorzystywania w praktyce. Współpraca w zespole stwarza okazje do prezentowania własnych pomysłów, ale też poznawania innych punktów widzenia, prowadzenia konstruktywnej dyskusji i uczenia się trudnej sztuki osiągania kompromisu. Dzięki pracy projektowej uczniowie mają także możliwość poznania niebanalnych, ciekawych, żyjących z pasją ludzi, których zapraszają do swoich projektów jako sojuszników – ekspertów.

 

Do 29.05.2014 r. nasze projekty biorą udział w konkursie.                 

                       

PROSIMY! TRZYMAJCIE ZA NAS KCIUKI!  
Koordynator   projektu   Katarzyna Łyczywek

 


 

Zaproszenie na Rodzinny Bieg Przełajowy

bieg przelajowy


Dyrektor Zespołu Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie serdecznie zaprasza naszych uczniów i ich rodziny do wzięcia udziału w „Rodzinnych Biegach Przełajowych”. Impreza odbędzie się 30 maja od godz. 16:00. Biuro zawodów będzie się mieścić w szkole, która jest organizatorem biegu.


Więcej informacji w Regulaminie biegów na stronie internetowej szkoły.


Serdecznie zapraszamy.

 


 

 

Zaproszenie na Rodzinny Konkurs Plastyczny

konkurs plastycznyFundacjabatorego


Dyrektor Zespołu Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie serdecznie zaprasza naszych uczniów i ich rodziny do wzięcia udziału w Rodzinnym Konkursie Plastycznym:


Jak zmieniała się moja rodzina od roku 1989?


Więcej informacji w Regulaminie konkursu na stronie internetowej szkoły.


Serdecznie zapraszamy.

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.