Wernisaż wystawy obrazów mieszkanki Nowego Tuchomia Sabiny Szlahs w Dworku „Oleńka”.

 

„Dworek Oleńka” w Tuchomiu wraz z autorką serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy obrazów Sabiny Szlahs pt. „Mój las, moje ocalenie”, który odbędzie się dnia 15 czerwca 2015r. (poniedziałek) o godz. 19:00. Wystawę będzie można oglądać do 19 czerwca 2015r. (piątek). Wernisaż uświetni chór „Strzelenka” z Tuchomia. Patronat medialny objął portal Chwaszczyno.pl.

 

O autorce:

 

Sabina Szlahs malarstwem zajmuje się od 9 lat. Zawsze podobały się jej obrazy malowane ręcznie. Marzyła o tym, aby zacząć swoje pomysły „przelewać” na płótno, ale nie było to wcale takie łatwe. Od aspiracji po realizację prowadziła długa i trudna droga, zważywszy na to, że nie miała żadnego warsztatu. Prawdziwym darem od Boga było to, iż spotkała na swojej drodze ludzi, którzy przetarli jej pierwsze ścieżki tej profesji i pokierowali na odpowiednie tory. Przez zaszczepiony zapał podjęła to wyzwanie.

 

Od samego początku w malarstwie czuła się spełniona, jakby oderwana od codzienności. Malując, przekraczała jakąś barierę, wchodząc w inny klimat, chciałoby się powiedzieć: ducha obrazu. Próbuje wydostać jego najpiękniejsze elementy. Z czasem jej prace stały się bardziej profesjonalne. Lata systematycznej pracy dały rezultaty, chodź w tej dziedzinie sztuki nigdy wszystkiego się nie umie i cały czas trzeba się uczyć. Pasja ta również wywarła wpływ na jej rozwój duchowy. W obrazach pokazuje swoje uczucia. Lubi ucieczkę na łono natury, gdzie nie ma zgiełku i hałasu, gdzie można wręcz zatopić się w innym wymiarze. Pokazuje taki klimat w obrazach, gdzie jest spokój i harmonia. Wszelkie problemy codzienności choć na krótko znikają.

 

Sabina Szlahs należy do koła malarskiego w Klubie Marynarki Wojennej „Riviera” w Gdyni. Tam uczęszcza na zajęcia i doskonali swoje umiejętności pod okiem malarza-marynisty Pana Andrzeja Sobieraj. Co kilka miesięcy członkowie koła mają wystawę zbiorową w klubie w małej galerii z całym zespołem uczestników szkółki. Pierwsza indywidualna wystawa Sabiny Szlahs miała miejsce w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kartuzach w październiku 2010r. Druga wystawa odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Chmielnie w maju 2011r. Po raz trzeci swój dorobek przedstawiła w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych w Gdyni w lutym 2012r.

 

Sabina-Szlahs-Obraz-1

 

Sabina-Szlahs-Obraz-2

 

Sabina-Szlahs-Obraz-3

 

Sabina-Szlahs-Obraz-4

 

Sabina-Szlahs-Obraz-5

 

plakatA4-v2

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.