WAŻNE! – Światłowód w Chwaszczynie i Gminie Żukowo

Autor: Jacek Fopke

Szanowni Mieszkańcy, Szanowni Przedsiębiorcy,
W związku z licznymi pytaniami w sprawie budowy światłowodu w Chwaszczynie, Tuchomiu i całej Gminie Żukowo zwróciłem się z pytaniami do Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Poniżej załączam odpowiedzi oraz kontakt w sprawie Państwa indywidualnych zapytań.
Teraz oczekujemy wszyscy na podpisanie umowy na budowę światłowodu. Jak zostanie podpisana będę Państwa informował.
Z wyrazami szacunku,
Jacek Fopke
Radny RM w ŻukowieSzanowny Panie,
w odpowiedzi na zgłoszenie informujemy, że PA z Gminy Żukowo (Powiat kartuski, Województwo pomorskie) zostały wyznaczone do dofinansowania w ramach działań FERC – obszar 5.22.05.f. Ponadto przesyłamy odpowiedzi na pytania:1. Jaki dokładnie adresy z terenu gminy Żukowo zostaną objęte inwestycją?
Odp. Zespół POPC
Lista obszarów konkursowych z adresami uwzględnionymi w konkursach KPO/FERC znajduje się na stronie:
https://www.gov.pl/web/cppc/zwiekszenie-dostepu-do-ultra-szybkiego-internetu-szerokopasmowego-1-nabor

2. Czy któryś z adresów z poniższej bazy NIE będzie realizowany? jeśli tak, to z jakiego powodu?
https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fapp.powerbi.com%2Fview%3Fr%3DeyJrIjoiZDM5MjlkNWYtODQ1OS00ZmYzLTkxYWEtNWM3M2I1OWRlYTQ3IiwidCI6IjVmZjA3ZGM1LTJlZjctNDkxOS04MWRjLTViZDIwMjY0MThhNSIsImMiOjl9%26fbclid%3DIwAR2prbGIihwSx79m5ZTt69X7WMtkT5jn0wN-qRNZB6LCURNoSrHgcwre2Jg&h=AT3j6VD3RmrE5gVo0CdwqnVgdlOTHO5K60jfHnU-d9Q_JJQuImHHc0B4dSwqYZ7F-LHo49ln8AqxwbutJouch_NebUnCZeB7614SbiLxpmhrW0IkkACvoBMPFcqJDfa8FVSqTg

Odp. Zespół POPC
Lista obszarów konkursowych zawiera adresy ze statusem „punkt adresowy podstawowy” oraz „inwestycja własna”. Jeśli zostanie podpisana umowa o dofinansowanie na wskazanym obszarze, to dany operator telekomunikacyjny będzie zobowiązany do objęcia 100% liczby punktów adresowych podstawowych na tym obszarze konkursowym oraz zadeklarowanej liczby inwestycji własnych.

3. Jaki jest harmonogram realizacji zadania, w tym prac budowlanych?
Odp. Zespół POPC
Zgodnie z pkt 8 § 4 Regulaminu 3wyboru projektów „Okres realizacji Projektu nie może być dłuższy niż 36 miesięcy od dnia rozpoczęcia prac w rozumieniu art. 2 pkt. 23 Rozporządzenia nr 651/2014”.

4. Czy można jeszcze dodać nowe adresy, wynikające choćby z podziału nieruchomości, czy jej faktycznego zamieszkania?
Odp. Zespół POPC
Punkty adresowe wyznaczone w obszarach konkursowych KPO/FERC mają charakter list zamkniętych i nie ma możliwości ich aktualizacji.

5. Czy światłowód będzie również wybudowany do siedzib firm?
Odp. Zespół POPC
W ramach projektu będą podłączane punkty SED (ang. Socio-Economic Driver), czyli miejsca, które są główną siłą napędową rozwoju społeczno-gospodarczego. Są to między innymi szkoły, szpitale, urzędy, węzły transportowe oraz inne główne ośrodki świadczenia usług publicznych, a także przedsiębiorstwa prowadzące intensywną działalność w internecie.

6. Jakie obowiązki/opłaty/formalności/umowy/zgody będą po stronie mieszkańców w związku z projektowaniem i wybudowaniem sieci?
Odp. Zespół POPC
Podłączenie od granicy działki do budynku nie jest kosztem kwalifikowalnym w ramach realizacji projektu. Koszt ten zależy od operatora, który wykonuje ten etap prac (może być to beneficjent, jak również inny operator telekomunikacyjny) – decyzja w tej sprawie należy wyłącznie do inwestora.

7. Jakie będą warunki podłączenia do sieci po jej wybudowaniu dla osób, które w tej chwili nie zgłaszają zapotrzebowania?
Odp. Zespół POPC
Przyłączanie poszczególnych adresów do sieci dokonywane jest przez operatora, który będzie świadczył usługi. Podłączenie usługi do klienta ostatecznego odbywa się poza projektem i jest to sprawa pomiędzy mieszkańcami a operatorem. CPPC nie nadzoruje procesu podpisywania umów abonenckich i wykonywania przyłączy dla użytkowników końcowych.

8. Proszę o podanie danych kontaktowych do odpowiednich osób na okoliczność dalszych bezpośrednich pytań od mieszkańców.
Odp. Zespół POPC
Zapytania prosimy przesyłać na adres zespol_popc@cppc.gov.pl

Z poważaniem,
Zespół POPC Centrum Projektów Polska Cyfrowa
ul. Spokojna 13A, 01-044 Warszawa

Źródło: nadesłane Rada Sołecka Chwaszczyno

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.