W kwietniu ruszy rozbudowa OSP w Chwaszczynie. Umowa podpisana

2 marca br. w Urzędzie Gminy w Żukowie podpisana została umowa dotycząca rozbudowy remizy OSP w Chwaszczynie. Budynek po zmianach będzie pełnił również funkcję kulturalną.

Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski podpisał umowę z Zakładem Usług Remontowo-Budowlanych Apollo z Nowej Wsi Kościerskiej koło Kościerzyny reprezentowanym przez Piotra Lubeckiego, na rozbudowę budynku OSP w Chwaszczynie na kwotę 1 914 598,97 złotych.

Remiza rozbudowana zostanie o bibliotekę z czytelnią, salę komputerową oraz salę wielofunkcyjną. Istniejący budynek o kubaturze około 2800 m³, powierzchni zabudowy około 610 m² oraz powierzchni użytkowej z komunikacją około 540 m², zostanie przebudowany, a teren wokół zagospodarowany.

umowa 3

fot. nadesłane / zukowo.pl, Beata Bujnowska-Kowalska

Budynek wyposażony zostanie w niezbędne dla takiego obiektu instalacje wewnętrzne: wodnokanalizacyjną, ogrzewania wodnego zasilanego z kotłowni własnej, wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej, instalacji elektrycznych ogólnego przeznaczenia i instalacji niskoprądowych (telekomunikacja wraz z dostępem do internetu, instalacją alarmu przeciwwłamaniowego).

Nowe pomieszczenia mają na celu nie tylko poprawę warunków lokalowych straży pożarnej, ale także będą służyć mieszkańcom i mają pełnić funkcje obiektu kulturalnego. Projektowana rozbudowa obejmie budynek jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony z płaskim dachem. Wyróżnikiem architektonicznym będzie wieża służąca do suszenia węży strażackich. W budynku powstanie także patio wewnętrzne umożliwiające doświetlenie i naturalną wentylację obiektu.

umowa 1

fot. nadesłane / zukowo.pl, Beata Bujnowska-Kowalska

Zmieni się także otoczenie budynku. Wokół niego przewidziano przejście dla pieszych w postaci chodnika oraz utwardzone place dla wozów straży pożarnej. Wzdłuż północno-zachodniej ściany budynku będzie opaska żwirowa. Na pozostałym terenie działki zaplanowano trawnik. Przewidziano również małą architekturę: ławki, zieleń niską, kosze na śmieci oraz ogrodzenie.

Przekazanie terenu budowy nastąpi do 31 marca br.

 

Opracowanie na podstawie:
zukowo.pl
Mòja Gmina – Magazyn Informacyjny Gminy Żukowo, nr 2, str. 6

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.