W Chwaszczynie podzielono fundusz sołecki

 

W dniu 8 września w ZPGiSP odbyło się zebranie wiejskie, na którym podzielono środki funduszu sołeckiego na 2016 rok. Kwotę w wysokości ponad 151 tys. zł rozdysponowano zgodnie z wnioskiem Rady Sołeckiej. Głosowano nad dwoma wnioskami: pierwszym Rady Sołeckiej, a drugim mieszkańców ul. B. Prusa.

 

Na zebraniu obecni byli: wiceburmistrz gminy Żukowo Tomasz Szymkowiak, Przewodniczący RM w Żukowie Witold Szmidtke, radny powiatu kartuskiego Piotr Fikus oraz radni RM z Chwaszczyna Jacek Fopke, Mirosław Nowak. Na zebraniu zabrakło radnego powiatu kartuskiego Tomasza Fopke.

 

04 ZEBRANIE WIEJSKIE WRZESIEN2015 008

 

Sołtys Jolanta Wiercińska przedstawiła zasady funkcjonowania funduszu sołeckiego oraz sposób głosowania nad wnioskami. Podział środków proponowany przez Radę Sołecką przedstawił członek Rady Sołeckiej Krzysztof Glaza. Omówione zostały również propozycje zmian w podziale niewykorzystanych środków funduszu sołeckiego z 2015 roku, które zostały przegłosowane i przyjęte jednogłośnie.

 

09 ZEBRANIE WIEJSKIE WRZESIEN2015 017

10 ZEBRANIE WIEJSKIE WRZESIEN2015 020

 

Jeden z mieszkańców ul. Prusa przedstawił własny projekt podziału środków z funduszu sołeckiego na 2016 rok. Zasadniczą jego częścią było zarezerwowanie kwoty około 77 tys. na zakup i ułożenie płyt Yomb lub utwardzenie dróg w innej technologii. Według obliczeń autora miało to starczyć na 0,5 km drogi. Niestety według obliczeń naszej redakcji przy założeniu, że 1 płyta kosztowałaby 42zł, kwota ta starczyłaby na odcinek rzędu 170m (przy założeniu układania na szerokość 4 płyt) lub 130m na 5 płyt.

 

18 ZEBRANIE WIEJSKIE WRZESIEN2015 039

 

Oba wnioski zostały przegłosowane – zdecydowana większość z przybyłych 110 mieszkańców opowiedziała się za projektem podziału proponowanego przez Radę Sołecką.

 

26 ZEBRANIE WIEJSKIE WRZESIEN2015 055

27 ZEBRANIE WIEJSKIE WRZESIEN2015 056

 

Wiele emocji przy podziale środków z funduszu budziła sprawa budowy placu zabaw na Rewerendzie na prywatnym terenie, który ma być użyczony gminie nieodpłatnie przez jednego z mieszkańców.

 

19 ZEBRANIE WIEJSKIE WRZESIEN2015 042

20 ZEBRANIE WIEJSKIE WRZESIEN2015 044

 

W wolnych wnioskach pytano o budowę ul. Mickiewicza i przyległych – dlaczego gmina mimo zapewnień od kilku już lat nie rozpoczyna budowy?

 

14 ZEBRANIE WIEJSKIE WRZESIEN2015 030

 

Jedna z mieszkanek ul. Szafirowej dopytywała, co należy zrobić, aby ustanowić na tejże ulicy strefę bezpośredniego zamieszkania.

Sołtys dopytywała władze o to, dlaczego tak mało środków przeznacza się na płyty Yomb na całą gminę.

 

Wojciech Albecki

 


 

Poniżej przedstawiamy wniosek jaki został ustalony w dniu 27.08.2015r. na spotkaniu przedstawicieli grup min. 15 mieszkańców, organizacji działających na terenie sołectwa Chwaszczyno, Radnych oraz przedstawicieli sołectwa. W wyniku głosowania wyłoniono listę przedsięwzięć stanowiących wniosek o podział funduszu, który został przedłożony i przegłosowany na wczorajszym zebraniu wiejskim jako wspólna propozycja sołtysa i rady sołeckiej:

projekt wniosku fs2016 1

projekt wniosku fs2016 2

 

fot. Michał Witt

 {gallery}zebranie-wiejskie-wrzesien2015{/gallery}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.