W Baninie spotkali się w sprawie dalszej rozbudowy żwirowni

 

Z inicjatywy Radnego Rady Miejskiej Pawła Korenia z Banina w OSP Banino w dniu 6 maja 2015r. odbyło się spotkanie przedstawicieli miejscowości znajdujących się wokół żwirowni Borowiec. Przedstawiciele czterech Rad Sołeckich oraz kilku radnych RM dyskutowało nad kolejnym wnioskiem przedsiębiorstwa Polgravel dotyczącym zamiaru uzyskania kolejnego pola do eksploatacji tym razem w barniewickim lesie. Jak już wcześniej pisaliśmy Polgravel wystąpił z wnioskiem o przystąpienie do sporządzania MPZP dla terenu o powierzchni 24,6ha w Barniewicach.

 

W spotkaniu uczestniczyć miało pięć Rad Sołeckich – zabrakło jakiegokolwiek przedstawiciela Tuchomia. Dodatkowo obecni mieli być reprezentanci Rady Dzielnicy Gdańsk Osowa, jednakże zjawić się mieli z uwagi na własne zebranie jednej z komisji już po zakończeniu spotkania.

 

Sołectwo Chwaszczyno reprezentowali sołtys Jolanta Wiercińska, Justyna Szumlas oraz autor artykułu. Banino sołtys Urszula Teska oraz członkowie Rady Sołeckiej. Rębiechowo członkowie Rady Sołeckiej. Nowy Świat sołtys Piotr Kurzyński oraz jeden z członków Rady Sołeckiej. Obecni byli również przewodniczący RM Witold Szmidtke, z-ca przewodniczącego Albin Bychowski oraz radni RM Paweł Koreń, Mirosław Nowak oraz Jacek Fopke.

 

Po dyskusji zgromadzeni wystosowali pismo z wnioskiem do burmistrza gminy Żukowo. Wniosek został przegłosowany i przyjęty jednomyślnie oraz podpisany przez wszystkich zgromadzonych. Z uwagi na to, iż wniosek zostanie dopiero przedłożony władzom gminy Żukowo nie prezentujemy jego szczegółów.

 

Jak wynika z wystosowanego pisma wokół żwirowni zamieszkuje 10224 mieszkańców gminy Żukowo oraz 14419 mieszkańców Gdańska-Osowy.

 

Wojciech Albecki

 

banino-spotkanie2

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.