Ustalenia styczniowej sesji RM w Żukowie

Ostatniego dnia stycznia 2017 odbyła się sesja Rady Miejskiej w Żukowie. Jednym z najważniejszych tematów spotkania był projekt dostosowania szkół podstawowych i gimnazjów do nowej ustawy, zgodnie z którą zlikwidowane zostaną gimnazja. Przedstawiamy Państwu relację Radnego Gminy Pana Jacka Fopke.

Najważniejsze decyzje jakie podjęliśmy:
1. Podjęcie uchwały w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe.
2. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla wprowadzenia linii elektroenergetycznej Żarnowiec-Gdańsk Błonia do stacji elektroenergetycznej Gdańsk Przyjaźń.
3. Podjęcie uchwały w sprawie określenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi przez właścicieli nieruchomości.
4. Podjęcie uchwały w sprawie wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w prowadzonych przez Gminę Żukowo oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych.
5. Podjęcie uchwały w sprawie aktualności studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego gminy Żukowo.
6. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części wsi Pępowo ograniczonego od północy działkami nr 5 i 6/8 wraz z tymi działkami, od wschodu drogą prowadzoną na Banino, od strony południowej drogą Pępowo – Miszewo, od strony zachodniej działkami 19/2 i 16 wraz z tymi działkami, gmina Żukowo.


Od redakcji Chwaszczyno.pl – założenia przyjętego przez RM w Żukowie projektu uchwały:

Ilość placówek oświatowych w Gminie Żukowo nie ulegnie zmianie. Pozostanie 13 szkół, w tym dwie trzyklasowe: w Glinczu i w Tuchomiu. Starsze roczniki z Tuchomia i Nowego Tuchomia będą uczęszczać do Chwaszczyna, gdzie Zespół Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej ponownie stanie się 8-klasową podstawówką.

szkola chwaszczyno

Żukowo zostanie podzielone na dwa obwody w związku z przekształceniem budynku gimnazjum przy ulicy Armii Krajowej w Szkołę Podstawową nr 2. Dzięki reformie oświaty w Żukowie nie będzie potrzeby budowy nowej szkoły podstawowej.

Przedstawione założenia projektu uchwały wejdą w życie po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratora oświaty.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.