Uroczystość Bożego Ciała. Parafia Chwaszczyno.

 

W najbliższy czwartek 19 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte w czwartek odprawiane będą  o godz. 7:00, 9:00, suma z procesją o godz. 10:00 – w dużym kościele, następnie zaraz po procesji ok. 12:00 – w małym kościele.

 

Nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:00 i o godz. 19:00. Po sumie o godz. 10:00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem.

 

Procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Mickiewicza, Słowackiego, Żeromskiego i z powrotem do kościoła.

Proszę o pomoc sąsiedzką przy budowie ołtarzy, a także przygotowanie baldachimu, feretronów i sztandarów.

 

Porządek procesji Bożego Ciała: krzyż, chłopcy z różańcem, chorągwie, feretrony, członkowie Żywego Różańca ze świecami, ministranci i lektorzy,dziecipo przyjęciu Komunii Świętej w swoich strojach komunijnych,dziewczynkiniosące poduszki i sypiące kwiaty – za baldachimem: orkiestra i wszyscy wierni.

 

oprac.: Biuletyn Parafialny

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.