Ukazał się pierwszy w tym roku numer gazety chwaszczyńskiej.

 

 

Zapraszamy do lektury pierwszego w bieżącym roku numeru bezpłatnej gazety stworzonej z myślą o mieszkańcach Chwaszczyna i okolic.

 

W najnowszym numerze można przeczytać m.in. wywiad z burmistrzem Wojciechem Kankowskim, w którym opowiada kilkunastoletniej pracy w samorządzie, języku kaszubskim i rozwoju gminy.

 

W artykule „Czy wzrośnie opłata za śmieci?” przeprowadzona została analiza kosztów i przychodów gminy z tytułu gospodarowania odpadami.

 

Znaleźć można również informacje o celach i planach naszych Radnych, którzy niedawno zaczęli 4-letnią kadencję, artykuł o Klubie Sportowym Chwaszczyno,  który pracuje przed rundą wiosenną III Ligi Bałtyckiej.

 

Jest również  porcja humoru w stałej rubryce „z przymrużeniem oka”. Dla dbających o zdrowy styl życia proponujemy artykuł Joanny Dziewiatowskiejdietetyka medycznego z Tuchomia – „Uzależnione od czekolady„.

Polecamy również bardzo ciekawy artykuł Pani Danuty Jastrzębskiej z chwaszczyńskiego KGW na temat polskiego karnawału, gdzie można dowiedzieć się wielu interesujących informacji na temat naszej wielowiekowej kultury i tradycji.

 

Zdajemy sobie sprawę, że w naszej miejscowości nie wszyscy mają dostęp do sieci Internet. Nasze pismo ma tę lukę informacyjną uzupełniać. Staramy się publikować to, co według nas jest ważne. Gazeta jest oparta o artykuły pisane specjalnie do gazety jak i publikowane na portalu Chwaszczyno.pl.  Chcemy docierać do jak największej liczby mieszkańców, w związku z tym gazeta jest bezpłatna. Koszty druku i utrzymania pokrywamy z reklam. Osoby zainteresowane zamieszczeniem reklamy prosimy o kontakt ( reklama@chwaszczyno.pl

Gazeta ukazała się w nakładzie 2300 egzemplarzy, która trafiła do w większości domów w Chwaszczynie oraz głównych sklepów spożywczych Chwaszczyna, Tuchomia, Tuchomka, Karczemek, Miszewa, Banina oraz sklepiku spożywczym na Nowym Świecie.

 

Michał Witt

 

wersja elektroniczna gazety do pobrania (styczeń 2015) (2,8 MB)

 

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.