Udany „Wieczór z kulturą kaszubską” w tuchomskim dworku „Oleńka”

Sabina Szlahs, chór „Strzelenka” z Tuchomia oraz kabaret „Pùrtcë” podczas „Wieczoru z kulturą kaszubską” przedstawili przybyłym gościom dawkę dobrej kaszubszczyzny i jeszcze lepszego humoru. Spotkanie to zostało zrealizowane dzięki dotacji Burmistrza Gminy Żukowo, a beneficjentem projektu było Koło Gospodyń Wiejskich w Tuchomiu.

 

Na „Wieczór z kulturą kaszubską” przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski, przewodniczący Rady Gminy Witold Szmidtke, Dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie Aleksandra Rogalewska i księża chwaszczyńskiej parafii. Na widowni Dworku „Oleńka”, w którym odbywało się spotkanie, zasiedli licznie przybyli mieszkańcy Tuchomia i okolic.

logo DSC 9268

Zaproszeni goście na 'Wieczorze z kulturą kaszubską’ / fot. Kamil Ustarbowski

Przybyłych gości przywitała przewodnicząca KGW w Tuchomiu Barbara Klawikowska, a występy artystów zaprezentowała Dominika Klawikowska.

logo DSC 9276

Dominika Klawikowska (po lewej) i Barbara Klawikowska otwierają 'Wieczór z kulturą kaszubską’ / fot. Kamil Ustarbowski

Dawkę autorskiej poezji przedstawiła Sabina Szlahs, rodzima artystka, która należy m.in. do sekcji malarskiej Klubu Marynarki Wojennej „Riwiera” w Gdyni. Jej prace mogliśmy oglądać na kilku już wernisażach zorganizowanych na Kaszubach. Aktualnie w przygotowaniu jest jej pierwszy tomik poezji. Specjalnie dla „Strzelenka” Sabina Szlahs przygotowała wiersz o chórzystach, o ich pasji do śpiewania i spędzania na próbach wolnego czasu.

logo DSC 9283

Sabina Szlahs prezentuje wiersze swojego autorstwa / fot. Kamil Ustarbowski

Później chór „Strzelenka”, który towarzyszy często Sabinie Szlahs podczas prezentacji jej talentu, w dwóch blokach przedstawił publiczności kilka kaszubskich utworów biesiadnych.

logo DSC 9290

Program artystyczny 'Strzelenki’ z Tuchomia / fot. Kamil Ustarbowski

Gwiazdą wieczornego spotkania był kabaret „Pùrtcë”. Maturzyści z okolic Pucka przyjechali do tuchomskiego dworku, aby w języku kaszubskim przedstawić autorskie gagi i rozweselić przybyłą publiczność.

logo DSC 9537

Kabaret 'Pùrtcë’ podczas 'Wieczoru z kulturą kaszubską’ / fot. Dominika Klawikowska

Ich godzinny występ często do łez rozbawiał gości. Nie zabrakło oryginalnych dowcipów, tańców i wspólnego śpiewu. Swoje role odegrali znakomicie.

logo DSC 9501

Kabaret 'Pùrtcë’ podczas 'Wieczoru z kulturą kaszubską’ / fot. Dominika Klawikowska

Na spotkaniu można było zjeść pyszne ciasto i wypić dobrą kawę i herbatę – wszystko za sprawą pań z tuchomskiego koła gospodyń.

logo DSC 9477

Panie z KGW w Tuchomiu o członkinie chóru 'Strzelenka’ / fot. Dominika Klawikowska

Organizatorzy składają gorące podziękowania Państwu Barbarze i Piotrowi Pospiesznym, którzy po raz kolejny udostępnili swój ośrodek do zorganizowania podobnego spotkania i za całościowe wsparcie w realizacji społecznych projektów. Wyrazy uznania należą się też Dominice Klawikowskiej, która współprowadziła wieczorne zejście i była współautorką projektu oraz Rafałowi Kujawskiemu za obsługę techniczną i nagłośnienie.

logo DSC 9571

Podziękowania dla gospodarzy Dworku 'Oleńka’ / fot. Dominika Klawikowska

Koło Gospodyń Wiejskich w Tuchomiu dziękuje także wszystkim, którzy tak licznie przybyli na „Wieczór z kulturą kaszubską” i wspólnie się bawili.

logo DSC 9543

Podziękowania dla współorganizatorów 'Wieczoru z kulturą kaszubską’ / fot. Kamil Ustarbowski

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, fot. Dominika Klawikowska i Kamil Ustarbowski

 {gallery}wieczor-z-kultura-kaszubska-tuchom-2017{/gallery}

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.