Tworzymy „Monografię Chwaszczyna i parafii” – przekaż swój 1%

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Chwaszczynie wraz z innymi podmiotami i osobami z parafii Chwaszczyno przygotowują się do wydania „Monografii Chwaszczyna i parafii”.

Z uwagi na zakres niezbędnych badań historycznych – przedsięwzięcie to wymaga dużych nakładów finansowych. Chcielibyśmy wydać książkę w roku 2019.

Pierwszy etap (2018) to opracowanie tekstów naukowych na temat:

1. Położenie i warunki naturalne, nazwy miejscowe.
2. Pradzieje okolic Chwaszczyna.
3. Dzieje Chwaszczyna i chwaszczyńskiej parafii do roku 1920.
4. Chwaszczyno – wieś i parafia od odrodzenia Rzeczpospolitej.

monografia 1

Podjęliśmy już wspólnie kroki w celu pozyskania środków publicznych, jednak wciąż nie dysponujemy pełną kwotą (w tym roku potrzebujemy ok. 17 tys. zł). Dlatego też prosimy Was o przekazanie swojego 1% podatku dochodowego dla Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego (KRS 0000228279). W rubryce „cel szczegółowy”, wpisujemy „ZKP Chwaszczyno – monografia”.

Każdy darczyńca otrzyma publikację po jej wydaniu.

To dosyć szczodry rok dla chwaszczyńskiego oddziału ZK-P. Oprócz powyższego otrzymaliśmy dotację od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wydanie teki haftu kaszubskiego szkoły gdańskiej (20 tys. zł), a z gminy Żukowo wsparcie na organizację festynu kaszubskiego (4 tys. zł), wydanie tomiku poezji Sabiny Szlahs (2 tys. zł) i przewodnika po gminie Żukowo na wesoło (10 tys. zł).

Tomasz Fopke
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Chwaszczynie
fopke@wp.pl

monografia 2

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.