Trzecie Rodzinne Spotkanie z Kolędą. Parafia Chwaszczyno.

 

Wzorem ubiegłych lat w niedzielę 28 grudnia 2014r. po Mszy Świętej o godz. 15:00 w dużym kościele będzie miało miejsce „Rodzinne Spotkanie z Kolędą”. Jest to przedsięwzięcie, na które zapraszamy wszystkich parafian. W trakcie spotkania grupy rodzin naszej parafii zaprezentują kolędy lub utwory bożonarodzeniowe w dowolnie wybranej przez siebie aranżacji.

 

W tym roku wystąpi 7 rodzin, a będą to:

 

1. Rodzina JAŻDŻEWSKICH, PRZEWŁOCKICH, RODAK i Przyjaciele
2. Rodzina FOPKE
3. „STRZELENKA” i Przyjaciele
4. KREFTOWIE i Przyjaciele
5. Rodzina MUNCH i Przyjaciele
6. Rodzina MAKURAT
7. Kolędnicy z Chwaszczyna

 

Śpiewacy zaprezentują polskie kolędy i utwory bożonarodzeniowe, te starsze jak i te nowsze. Każda z rodzin będzie wspierana akompaniamentem, który zapewniają we własnym zakresie. Po wszystkich występach w ramach bonusu świątecznego kolędę i utwór bożonarodzeniowy wykonają Anna Hodowaniec i Michał Munch. Tradycyjnie już na koniec wszystkie grupy i ich instrumentaliści oraz zebrani wierni odśpiewają XVIII-wieczną kolędę „Bóg się rodzi”.

 

Pomysł rodzinnego kolędowania narodził się dwa lata temu. To wydarzenie ma miejsce zawsze w Niedzielę Świętej Rodziny, czyli pierwszą niedzielę po świętach Bożego Narodzenia. W zeszłym roku w akcję włączyło się sześć rodzin z przyjaciółmi i znajomymi. Kościół był wypełniony po brzegi, a każdy radośnie przeżył ten czas i wszyscy chętnie włączyli się we wspólny śpiew. Rodzinne kolędowanie to czas, kiedy uciekamy od zmartwień i trosk, gdzie w ten piękny, bożonarodzeniowy czas możemy pobyć razem ze swoją rodziną i przyjaciółmi, wspólnie śpiewając kolędy. To wydarzenie ma umocnić rodzinne więzi i ukazać wspólnotę parafialną, którą wszyscy razem tworzymy. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie nas jeszcze więcej i mury świątyni na długo zostaną pokryte dźwiękami najpiękniejszych kolęd.

 

Gorąco zachęcamy do aktywnego udziału!

 

Parafia Chwaszczyno

 

fot. u góry Jacek Pisz

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.