trojmiasto.pl: Droga po remoncie płaska jak stół, a kierowcy i mieszkańcy są dalej niezadowoleni

fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

 

Od kilkunastu dni kierowcy mogą jeździć po płaskiej jak stół drodze z Osowy do Chwaszczyna. Jeszcze trzy miesiące temu trasa była usiana dziurami i muldami. Mieszkańcy twierdzą teraz, że nie są do końca zadowoleni ze zmian. Liczyli, że pojawią się chodniki i zatoki autobusowe, które poprawiłyby bezpieczeństwo w ruchu i rozładowały korki.

 

Odświeżona nawierzchnia jezdni zazwyczaj cieszy kierowców – tym bardziej, że jeszcze trzy miesiące temu przejazd z Osowy do Chwaszczyna był testem dla zawieszenia samochodów. Liczba dziur i łat po dziurach była ogromna. Droga była w fatalnym stanie technicznym. Kierowcom trudno było rozpędzić się do 50 km/h, chyba że jechali autem terenowym. Okazuje się jednak, że po remoncie nadal narzekają na drogę. Dlaczego?

Zacznijmy od mieszkańców.

– Droga nie jest jeszcze w pełni gotowa, a kierowcy na nowej nawierzchni osiągają zawrotne prędkości. Zdarza się, że jadą nawet 100 km/h, a do przystanku poboczem poruszają się piesi. Nadmienię, że droga nie jest oświetlona. W projekcie, który niedawno wykonano, zabrakło chodnika, po którym można by w miarę bezpiecznie przejść wzdłuż jezdni – tłumaczy pan Łukasz, mieszkaniec nowego osiedla przy wyremontowanej drodze.

Co nie podoba się kierowcom?

– W projekcie przeoczono wybudowanie zatok przystankowych. Rano z Osowy do Chwaszczyna i w drugą stronę jedzie sporo autobusów i właśnie z powodu braku zatok nie sposób je wyprzedzić. Szczęście ma ten, kto trafi przed autobusem, wtedy jedzie swobodnie lub znajdzie okazję na wyprzedzenie. Inaczej sznur samochodów wije się nawet na pół kilometra, a realna możliwość wyprzedzenia jadąc od Chwaszczyna pojawia się na ul. Kielnieńskiej tuż przed ul. Spacerową – wyjaśnia kłopot pan Andrzej, który zamieszkuje niemal na granicy Gdańska i Chwaszczyna.

 

Pełny artykuł Macieja Naskręta/trojmiasto.pl:
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Droga-po-remoncie-plaska-jak-stol-a-kierowcy-i-mieszkancy-sa-dalej-niezadowoleni-n83511.html

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.