Teatr Kropka Theatre zaprasza do Wejherowa

 

Połączenie techniki komputerowej (artystka Korei Poludniowej) z żywym aktorem.

14.10.2013 godz. 19.00 – WCK Wejherowo ul. Sobieskiego 255

Faust w interpretacji teatru Kropka Theatre to naukowiec CERN-u (Europejskie Centrum Badań Jądrowych), bada najbardziej fundamentalne zagadnienia filozoficzne, tj. granice możliwości poznania struktury Wszechświata ingerując w wymiar naszej egzystencji z poczuciem społecznej użyteczności.

Czy postęp i ułatwienie warunków życia jest rzeczywiście czymś lepszym? A może współczesny Faust nie jest już zdolny poczuć piękna, dla poznania, którego gotowy jest oddać wszystko? „Trwaj chwilo, jakże jesteś piękna” – któż to dziś wypowiada? albo słyszy?

 

W teatrze Juszkiewicz dominuje uniwersalizm i niezależność, a punktem wyjścia jest przeważnie kobieta lub, jak w Fauście – żeński pierwiastek w męskiej naturze.

 

Jolanta Juszkiewcz – twórca teatralny, mgr sztuki absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Polsce oraz wielu staży międzynarodowych w klasycznym i współczesnym teatrze jak i formach alternatywnych w Kanadzie, Norwegii, Indiach. W 1997 założyła teatr Kropka Theatre w Sydney, Australia. Wielokrotnie nagradzana, uczestnik festiwali w Australii, Albanii, Armenii, Francji, Górnym Karabachu, Niemczech, Izraelu, Kosowie, Luksemburgu, Macedonii, Polsce, Rumunii, Rosji, Szkocji, Słowacji, Szwecji, Transylwanii, Ukrainie, UK, Zjednoczonych Emiratach.

 

FAUST_XXI

wg Fausta W. Goethe i Porwanie Europy K. Koehlera.

Spektakl dla widzów 15+

Jolanta Juszkiewicz, koncept, adaptacja, reżyseria, obsada /Polska-Australia

Boram Kim, animacja komputerowa /Korea Południowa

Marek Brodzki, film, Jerzy Rudziński kamera /Polska

Kinga Kowalewska, kostium /Polska

oraz Małgosia Dederko w roli Małgorzatki

teatr Kropka Theatre, produkcja

Zrealizowano przy pomocy finansowej Willy Rogalla /Niemcy, Korean Council of Arts

Wsparcie – Warszawska Szkoła Filmowa, Amulet Films

 

A4 faustXXI WCK-02

nadesłane: PulsKaszub.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.