Sztërë Kòtë – jeśli ich nie słyszałeś to żałuj

 


{module do-reklamy-intertekst|none}

Dobiegają końca prace nad debiutancką płytą zespołu Sztërë Kòtë. Na krążku znajdzie się w sumie 11 utworów w języku kaszubskim, nawiązujących do różnych współczesnych gatunków muzycznych, a za spoiwo mających inspirację tradycyjną muzyką kaszubską. Co warte podkreślenia, teksty wszystkich utworów są ludowe, ale wykonywane kaszubszczyzną literacką.


Sztërë Kòtë to projekt muzyczny inspirowany kaszubską muzyką ludową, ale twórczo ją przetwarzający w nowoczesnych stylistykach. Zespół powstał z inicjatywy autorki muzyki Alicji Szczypty, która zaprosiła do współpracy Mieczysława Pawlaka. Następnie drogą „selekcji naturalnej” przyłączali się pozostali członkowie zespołu. Jako jedna z pierwszych dołączyła Anna Zajączkowska, wokalistka i twarz zespołu. Dzięki temu, że każdy z muzyków ma nieco inną przeszłość i bagaż doświadczeń – od metalu i jazzu przez pop, rock, folk, aż po muzyke klasyczną, udało się stworzyć innowacyjny i niepowtarzalny projekt, którego spójnikiem jest pomorska tradycja muzyczna.


Zespół powstał na początku 2012 roku. W tym sezonie grał m.in.: na scenie Strefy Kibica Euro 2012 w Gdańsku, Zjeździe Kaszubów w Sopocie, V Festiwalu Country i Folk w Swornychgaciach, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, cyklu koncertów Muzyka kaszubska w nowej odsłonie w Jastarni.

 

 

Sztërë Kòtë to:

Anna Zajączkowska (wokal, skrzypce)

Cezary Pełka (gitara)

Daniel Krzemiński (trąbka)

Dominik Liadis (akordeon)

Alicja Szczypta (bas)

Mieczysław Pawlak (perkusja)


Współpracują, współpracowali lub w produkcji płyty udział wzięli: Sylwia Roszko (akordeon), Janusz Michalak (gitara), Anna Maria Pękalska (saksofon w “Czerwioné bótë”), Piotr Kukowski (trąbka w “Mòdré òczka”), Hubert Jeratsch (trąbka), Mateusz Chłopecki (trąbka w “Czemù Mackù kòzã bijesz”). Miks i master: Piotr Szerszeń i Mieczysław Pawlak. Produkcja: METAX.


Kontakt+więcej info:

szterekote@szterekote.eu

www.myspace.com/szterekote

www.facebook.com/szterekote

Sztere-Kote2

 

{module Autor-Wojciech-Albecki|none}{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.