Szkoła Promująca Zdrowie – Certyfikat szkoły w Chwaszczynie.

 

W związku ze spełnieniem przez szkołę kryteriów przedłużenia Certyfikatu Wojewódzkiego oraz złożeniu odpowiedniej dokumentacji, ponownie przyznano naszej szkole CERTYFIKAT WOJEWÓDZKI POMORSKIEJ SIECI SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE – czytamy na stronie ZPGiSP w Chwaszczynie.

 

Uroczyste wręczenie potwierdzenia przedłużenia Certyfikatu odbędzie się w dniu 24 października 2013r. (czwartek).

 

Szkoła w Chwaszczynie jako pierwsza w gminie Żukowo przystąpiła do programu Szkoła Promująca Zdrowie w 2000 roku. Koordynatorami zespołu szkolnego były Hanna Subkowska-Wójcik i Anna Karkut – nauczycielki w szkole w Chwaszczynie. Po kilku latach działalności 9 czerwca 2004 roku w Wielkiej Sali Wety w Ratuszu Miasta Gdańska ZPGiSP w Chwaszczynie otrzymał Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Nauczycielki stwierdziły, że współczesna edukacja powinna wspomagać i ukierunkowywać wielostronny rozwój ucznia, a nie koncentrować się jedynie na podawaniu wiedzy. Taki kierunek pracy i możliwości dostrzegły koordynatorki zespołu szkolnego. Program tego przedsięwzięcia wymagał ogromnego zaangażowania ze wszystkich stron, zarówno uczniów, jak i nauczycieli oraz rodziców.

 

Teraz chwaszczyńska placówka ponownie spełniła kryteria przedłużenia Certyfikatu Wojewódzkiego. Ostatnie przeprowadzone akcje dot. zdrowia, to m.in.: „Owoce i warzywa” – uczniowie klas 0-III przygotowywali potrawy z owoców i warzyw oraz zachęcali do ich częstego spożywania; „Dzień zdrowia i wiosny” – uczniowie kształtowali nawyki zdrowego stylu życia (ćwiczenia, uprawianie sportów) i uczestniczyli w lekcji pt. „Warzywno-owocowa podróż Ali i Jasia”; „Akcja prozdrowotna” pt. „Smacznie, niekoniecznie zdrowo”, gdzie poznali zasady zdrowego odżywiania.

 

Dyrekcji i zaangażowanym nauczycielom składamy najszczersze gratulacje i życzymy owocnej pracy przy projekcie.

 

 

 

 {module Autor-Karol-Krefta|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.