Szemud zaprasza na X Kaszubski Bieg Lesoków

 

Już 13 czerwca o godz. 11, ruszy X Kaszubski Bieg Lesoków, jest to już czwarty bieg z cyklu Kaszuby Biegają 2015. Trasa biegu liczy 10 km i jest bardzo przyjemna, urozmaicona, biegnie po przepięknych okolicach wsi Grabowiec, typowy krajobraz dla Ziemi Lesoków / tłum. ludzi lasu/. Na trasie znajdować się będą 3 punkty z wodą oraz punkty kontrolne, 70 % dystansu ma nawierzchnie asfaltową.

 

Szemud jest gminą w powiecie Wejherowskim, położonym zaledwie 16 km od Wejherowa oraz 30 km od Gdyni.

 

Pomiar czasu i ustalenie kolejności odbędzie za pomocą elektronicznego systemu chipów aktywnych.

Uroczystego startu z ulicy Wejherowskiej dokona Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski.

 

O godz. 10 odbędzie się bieg na 1 km pn. „ pobiegnij z Wójtem po zdrowie”, na który zapraszamy wszystkie dzieci, całe rodziny oraz tych którzy chcą rozpocząć przygodę z bieganiem .

 

IMG 8725

Biuro zawodów oraz baza imprezy /natryski, przechowalnia bagaży/ znajdować się będą w hali widowiskowo – sportowej w Szemudzie, ul. Szkolna 4 A i czynne będzie od godziny 9.00.
Organizatorzy przygotowali dla uczestników specjały kuchni kaszubskiej.
Na zwycięzców czekają nagrody finansowe i rzeczowe w kategoriach kobiet i mężczyzn. Na mecie na każdego czekać będzie piękny medal.

 

Na imprezę serdecznie zapraszają Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Urząd Gminy w Szemudzie oraz Gminne Centrum Kultury , Sportu i Rekreacji w Szemudzie.

 

Patronat honorowy nad imprezą objęli:

Jana Kleinszmidt – Przewodniczącego Sejmiku Województwa Pomorskiego,
Łukasz Grzędzicki – Prezesa Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego
Ryszard Kalkowski – Wójt Gminy Szemud

 

SM0 9892

 

Jeśli lubisz biegać to 13 czerwca musisz być koniecznie w Szemudzie.

 

Więcej informacji na www.KaszubyBiegaja.pl

 

DSC 8478

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.