Strefa Kultury w Chwaszczynie oficjalnie otwarta [zdjęcia]

W sobotę 14 kwietnia o godz. 16 oddano do użytku Strefę Kultury w Chwaszczynie. Jest to pierwsza tego typu siedziba w naszej miejscowości, a także pierwsza siedziba należąca do Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie.

Oficjalnego otwarcia dokonali przedstawiciele władz lokalnych i przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń: Wojciech Kankowski Burmistrz Gminy Żukowo, Sylwia Laskowska – Bobula zastępca Burmistrza, Witold Szmidtke Przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie, Albin Bychowski zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej w Żukowie, Aleksandra Rogalewska Dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie, Natalia Langa Dyrektor Biblioteki Samorządowej w Żukowie, Jolanta Wiercińska Sołtys Chwaszczyna, Zbigniew Lidzbarski Sołtys Tuchomia, dh Ludwik Secke Prezes OSP w Chwaszczynie, Barbara Myszk – Herrmann Przewodnicząca KGW w Chwaszczynie. Poświęcenia obiektu dokonał ks. Piotr Gruba – proboszcz parafii pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie.

batch DSC0140

Zaproszeni goście / fot. Sylwia Lipińska


Strefa Kultury będzie miejscem spotkań dla przedstawicieli władz samorządowych oraz organizacji kulturalnych, społecznych i sportowych z terenu Chwaszczyna i nie tylko. Ważnym miejscem w tym budynku jest biblioteka, która wróciła do centrum Chwaszczyna, a która zyskała czytelnię i nową przestrzeń. Nowa siedziba OKiSu posiada także sale zajęciowe czy aulę na zajęcia taneczne, koncerty.

batch DSC0214

Występ Gminnej Orkiestry Dętej z Żukowa / fot. Sylwia Lipińska


Oficjalną część otwarcia i podziękowań uświetniły grupy działające i współpracujące z naszą miejscowością: Gminna Orkiestra Dęta z Żukowa, KGW Chwaszczyno (w tym Kaszubki i grupa teatralna) oraz Tancerze Studia Tańca Mambo. Po części artystycznej zaproszeni goście i uczestnicy otwarcia udali się do pozostałych pomieszczeń budynku Strefy Kultury, gdzie prezentowały się grupy i stowarzyszenia działające na terenie Chwaszczyna i Tuchomia.

batch DSC0293

Występ Zespołu Wokalnego Kaszubki / fot. Sylwia Lipińska

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej uroczystości. Fotografie zrobiła Sylwia Lipińska. Dziękujemy!

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.