Stanowisko Rady Miejskiej w Żukowie w sprawie budowy Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta

 

Na ostatniej Sesji Rady Miejskiej w Żukowie (26 kwietnia 2016 r.) Radni jednogłośnie wydali oświadczenie w sprawie Obwodnicy Metropolitalnej.

 

Czytamy w nim:

Po zapadnięciu decyzji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dot. wyboru wariantu budowy „Obwodnicy Metropolitalnej”, Rada Miejska w Żukowie oświadcza, że rekomenduje realizację planów budowy obwodnicy w jej obecnym przebiegu, podkreślając szczególnie istotne korzyści dla rozwoju regionu Kaszub i Pomorza, jakie wynikają z ww. inwestycji.

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej realizowana z podziałem na dwa zadania, znacząco usprawni i odciąży dotychczasowy ruch z Trójmiasta i okolic na Kaszuby. Zwłaszcza planowana część obwodnicy Żukowa od strony wschodniej z drogi krajowej nr 7 do drogi krajowej nr 20 w kierunku Kościerzyny, będzie remedium na niewydolny już na dzień dzisiejszy układ komunikacyjny.

Fundamentalnym znaczeniem w przypadku realizacji tak ważnej dla nas inwestycji, będzie podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej całego regionu, co istotnie wpłynie na jego promocję i zwiększenie walorów turystycznych. Łatwiejszy dostęp do Metropolii Trójmiejskiej będzie dogodnością, z której skorzystają nie tylko mieszkańcy regionu dojeżdżający do pracy, ale i turyści spędzający urlop na Kaszubach.

Planowana budowa drogi ekspresowej, już dziś aktywizuje tereny w jej bliskim sąsiedztwie i zachęca inwestorów do lokalizowania tam swoich zakładów. Usprawniona zaś komunikacja w dalszej perspektywie przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności terenów inwestycyjnych co z pewnością przyczyni się do utworzenia kolejnych miejsc pracy. Mniejsze natężenie ruchu w terenach zabudowanych zredukuje zanieczyszczenie środowiska i znacząco poprawi komfort życia lokalnej społeczności. Zestawiając dotychczasowe ustalenia Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ze stanowiskiem władz i mieszkańców Gminy Żukowo oraz wielu samorządów regionu, Rada Miejska w Żukowie wyraża poparcie dla wszystkich działań zmierzających do zgodnego z harmonogramem rozpoczęcia budowy „Obwodnicy Metropolitalnej”, w jej ustalonym już korytarzu.

Ponadto niezależnie od przyjętych już działań mających na celu realizację Obwodnicy Metropolitalnej, Rada Miejska w Żukowie zwraca uwagę i kładzie szczególny nacisk na potrzebę utworzenia węzła drogowego wraz z połączeniem, planowanych bądź istniejących układów komunikacyjnych z drogą wojewódzką nr 211, tak aby została zrealizowana w całości obwodnica Żukowa, odciążająca ruch tranzytowy w kierunku Kartuz.

 

Powyższe stanowisko Rady Miejskiej w Żukowie zostanie przekazane do GDDKiA w Gdańsku i odpowiednich instytucji samorządowych i państwowych.

 

Do pobrania: Oświadczenie Rady Miejskiej w Żukowie z dnia 26 kwietnia 2016 r. w sprawie Obwodnicy Metropolitalnej

 

rada miejska w zukowie oswiadczenie OMT 2

 

rada miejska w zukowie oswiadczenie OMT 3

 

rada miejska w zukowie oswiadczenie OMT 4

fot.: Mirosław Nowak

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.