Sprzątanie Chwaszczyna – co udało się zrobić ?

 

Mimo wielokrotnych informacji od różnych organów i zarządców dróg o braku możliwości regularnego sprzątania Chwaszczyna dzięki zaangażowaniu w szczególności Aleksandry Nosel z rady sołeckiej udało się dopiąć następujące zadania:

 

1. Posprzątano z piasku utwardzone ulice i chodniki w centrum.

 

 

2. Została wysprzątana po zimie ulica Oliwska (w stronę Gdańska i Wejherowa) łącznie z chodnikiem – zarządcą tej ulicy jest Zarząd Dróg Wojewódzkich (ZDW).

 

 

3. Zostały dwukrotnie wypielone róże rosnące wzdłuż ulicy Oliwskiej oraz przy siłowni.

 

 

4. Ustawiono 18 koszy na śmieci.

 

 

chwaszczyno centrum4 chwaszczyno centrum2

 

 

5. Zostały postawione ławki przy obelisku (dzięki staraniom Mirosława Nowaka),

 

 

6. Systematycznie jest sprzątane rondo – zarządcą ronda jest GDDKiA. Do czasu wejścia w życie nowych zasad sprzątania miejscowości (od 01.01.2016r. Chwaszczyno zostało ujęte w przetargu na regularne sprzątanie) ustalono z zarządcą, że rondo będzie sprzątane interwencyjnie.

 

 

chwaszczyno centrum5

 

 

7. Po zgłoszeniu są wykonywane prace porządkowe na terenie należącym do Gminy (np. teren siłowni) czyli koszenie trawy, zbieranie śmieci, pielenie posadzonych roślin.

 

 

chwaszczyno centrum3

 

 

8. Będziemy wnioskować o wstawienie dodatkowych koszy na śmieci również poza centrum Chwaszczyna.

 

 

9. Dwa razy w roku będziemy organizować akcje sprzątania naszej miejscowości. Najbliższe wspólne sprzątania odbędzie się w sobotę 19 września.

 

 

Ponadto ustawiono 4 tablice informacyjne (ul. Tuchomska, Kaszubska Droga, Rewerenda/Polna, przy wejściu do szkoły) oraz zamontowano 1 wiatę przystankową na Oliwskiej (przy stacji gazowej).

 

 

Aleksandra Nosel

 

Wszelkie sugestie i uwagi w zakresie estetyki i porządku w Chwaszczynie prosimy kierować do Oli Nosel (tel. 668 692 709, e-mail: aleksandra.nosel@rada.chwaszczyno.pl ).

 

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.