Spotkanie z Wicemistrzem Świata w Piłce Ręcznej ARTUREM SIÓDMIAKIEM

Dnia 30 listopada 2015r. w poniedziałek w naszej szkole odbyło się spotkanie  z byłym reprezentantem Polski, srebrnym medalistą Mistrzostw Świata 2007, brązowym medalistą Mistrzostw Świata 2009 – panem Arturem Siódmiakiem.  Uczennice klasy sportowej 2A Gimnazjum przygotowały spotkanie ze sławnym sportowcem pod hasłem: „Bezpieczeństwo w sporcie oraz budowanie własnego systemu wartości poprzez osiągnięcia sportowe”,  którego inicjatorem i koordynatorem była pani Iwony Wygnał.  

W sali gimnastycznej o godz. 10.00 zebrani uczniowie niecierpliwie oczekiwali na przybycie gościa. Wybitnego sportowca oklaskami powitała cała społeczność szkolna. Uczennice Aneta Magrian i Aleksandra Meina prowadzące spotkanie, przedstawiły biografię zaproszonego gościa. Prezentacja multimedialna przybliżała wszystkim dokonania sportowca, jego początki przygody z piłką ręczną, karierę zawodniczą  i szczególne osiągnięcia. Uczniowie dowiedzieli się o wielu wybitnych sukcesach  i aktualnych przedsięwzięciach pana Artura. Wszyscy zebrani z wielkimi emocjami obejrzeli fragment meczu piłki ręcznej Reprezentacji Polski z Norwegią podczas Mistrzostwach Świata 2009 w Chorwacji, w którym Artur Siódmiak przechwycił piłkę od grających w przewadze Norwegów i z własnej połowy trafił do pustej bramki przeciwników na 4 sekundy przed końcem spotkania. Ustanowił wówczas wynik meczu 31:30 dla polskiej drużyny i zagwarantował jej awans do półfinału turnieju a w konsekwencji Brązowy Medal Mistrzostw Świata.  Jego akcja przeszła do historii  i jest wyznacznikiem ambicji, walki i pasji jaką Artur Siódmiak emanował podczas trwania swojej kariery. Wszyscy zebrani z zainteresowaniem słuchali ciekawych wypowiedzi Wicemistrza Świata o najtrudniejszych i najprzyjemniejszych chwilach sportowego życia i podejmowanych wielu przedsięwzięciach po zakończeniu kariery.  Uczniowie zadawali indywidualne pytania, chcąc dowiedzieć się wielu ciekawostek  z życia sportowca. Na prośbę uczniów pan Artur omówił zasady gry w Streethandbal  i przedstawił fragment tej gry z udziałem zespołów chłopców.

Na zakończenie spotkania pan dyrektor Robert Zochniak podziękował medaliście Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej, a przedstawiciele uczniów kl.2AG wręczyli bukiet kwiatów. Uczniowie poszczególnych klas zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia  i indywidualnie zbierali autografy Mistrza na koszulkach.  

Pan Artur Siódmiak to wyjątkowa osobowość, ogromny autorytet dla dzieci  i młodzieży. Upowszechnia wiele różnorodnych form aktywności ruchowych, wskazuje drogę przez życie do zrealizowania zamierzeń i pasji sportowych.   Za przybycie do naszej szkoły bardzo serdecznie Panu DZIĘKUJEMY

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.