Spotkanie robocze z Burmistrzem dotyczące sprawy rozbudowy żwirowni – relacja

 

W dniu wczorajszym tj. 10.04.2015r. o godz. 14.00 w Urzędzie Gminy Żukowo odbyło się spotkanie przedstawicieli mieszkańców z Burmistrzem Wojciechem Kankowskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej Witoldem Szmidtke w sprawie działki leśnej (nr 245/7) położonej w Tuchomiu, która wg nowego planu zagospodarowania przestrzennego może zostać przeznaczona pod żwirownię.

 

W spotkaniu brali udział przedstawiciele samorządu – radny powiatowy Piotr Fikus, z Tuchomia radny Stanisław Groth, radni z Chwaszczyna Mirosław Nowak i Jacek Fopke, sołtys Chwaszczyna Jolanta Wiercińska, oraz przedstawiciele rad sołeckich z Tuchomia i Chwaszczyna.

 

Podczas spotkania po raz kolejny przedstawione zostały stanowiska obu stron, lecz argumenty mieszkańców, w dalszym ciągu są niewystarczające do podjęcia kroków w kierunku uchylenia uchwały z dnia 30.01.2015r., choć jak można było wywnioskować z wypowiedzi Pana Burmistrza, prawnie jest to możliwe, lecz potrzebna jest chęć działania radnych w tym zakresie. Pomimo, że rozmowa w Urzędzie Gminy nie doprowadziła do rozwiązania problemu, zauważalne były momenty zbliżenia stanowisk, co jak się wydaje jest nieodzownym etapem na trudnej drodze, która jeszcze przed nami.

 

Uzgodniliśmy, że w najbliższym czasie dojdzie do zebrania wiejskiego połączonych rad sołeckich Tuchomia i Chwaszczyna, podczas którego omawiany będzie wyłącznie problem ewentualnej wycinki lasu i powstania tam żwirowni. Termin i godzina zostaną uzgodnione na początku nadchodzącego tygodnia, o czym powiadomimy niezwłocznie. Już teraz prosimy o jak najliczniejszy udział w tym zebraniu, od którego może wiele zależeć, w tak ważnej dla nas sprawie.

 

Wszystkich miłośników naszego lasu zapraszamy w niedzielę 12.04. na kolejny spacer o godzinie 16-tej (ul. Leśna – kierunek dęby w Tuchomiu).

 

Serdecznie dziękujemy za wsparcie i solidarność.

 

nadesłane:

Komitet Obywatelski Stop Żwirowni

 

 


Nasz las; źródło: Google earth

 

 

zwirownia-fot

 

Tak może wyglądać za kilka lat: foto Sylwia Lipińska

 

 

jelonek

 

A co z nami? – pyta jelonek: foto Sylwia Lipińska

 

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.