Spotkanie opłatkowe chóru „Strzelenka” i KGW Tuchom.

 

 

19 grudnia br. w Dworku „Oleńka” w Tuchomku swoje spotkanie opłatkowe miały chór „Strzelenka” oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Tuchomiu. Była to okazja do złożenia sobie nawzajem życzeń i podziękowania za współpracę na rzecz lokalnej społeczności, dla Kaszub i dla parafii Chwaszczynie.

 

Spotkanie rozpoczęto odczytaniem fragmentu Pisma Świętego opisującego Boże Narodzenie. Potem życzenia wszystkim zebranym złożyli prezes chóru Barbara Klawikowska, ks. kanonik Czesław Jakusz-Gostomski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie Witold Szmidtke oraz radny gminny Stanisław Groth. Po życzeniach zebrani odśpiewali dwie kolędy, a następnie podzielili się opłatkiem i złożyli sobie nawzajem życzenia.

 

Po zajęciu miejsc wszyscy obecni w Dworku „Oleńka” spożyli uroczystą kolację. Nie zabrakło potraw obecnych na każdym stole wigilijnym w naszych rodzinach. Prezes i dyrygent „Strzelenki” sprezentowali chórzystom, Burmistrzowi Gminy Żukowo oraz właścicielom „Oleńki” kalendarze ze zdjęciami zespołu. Wszyscy obecni na spotkaniu opłatkowym dostali także symboliczną, świecącą bombkę oraz słodki podarunek.

 

Głos zabrał także ks. proboszcz Piotr Gruba, który podziękował za wszelką pomoc i zaangażowanie chóru „Strzelenka” i KGW Tuchom w życie parafii. Wyrazy uznania dla chóru i pań z KGW złożył również Pan Piotr Pospieszny. Podziękował za zaufanie i współpracę przy organizacji wszelkich imprez, a zwłaszcza za wsparcie w przygotowaniu „Pływania na byle czym”.

 

Spotkanie opłatkowe zakończyło się godzinnym śpiewem kolęd i piosenek świątecznych przy akompaniamencie akordeonu. Całość przebiegała w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze.

 

Spośród zaproszonych gości na spotkanie przybyli księża parafii w Chwaszczynie: ks. proboszcz Piotr Gruba, ks. kanonik Czesław Jakusz-Gostomski, ks. Mateusz Koszałka oraz w imieniu władz gminnych Przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie Witold Szmidtke, radny gminny Stanisław Groth, Dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz radny powiatu kartuskiego Tomasz Fopke, a także właściciele Dworku „Oleńka” państwo Barbara i Piotr Pospieszni.

 

foto: Ewa i Jarek Grot

więcej zdjęć wkrótce

 

spotkanie-oplatkowe-1a

 

spotkanie-oplatkowe-2

 

spotkanie-oplatkowe-3

 

spotkanie-oplatkowe-4

 

spotkanie-oplatkowe-5

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.