Spotkanie mieszkańców i działaczy z Chwaszczyna i Tuchomia w sprawie planowanej rozbudowy żwirowni.

 

W dniu 31.03.2015r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Chwaszczynie odbyło się spotkanie robocze w sprawie planowanej rozbudowy żwirowni na działce 245/7.

 

 

W spotkaniu udział wzięli: przedstawiciele mieszkańców Tuchomia i Chwaszczyna, radny powiatowy Piotr Fikus, radny gminy Stanisław Groth, radny gminy Mirosław Nowak oraz radny gminy Jacek Fopke, a także przedstawiciele rady sołeckiej z Tuchomia Pan Tadeusz Klawikowski i Pan Wojciech Schutta, jak również przedstawiciele Rady Sołeckiej Chwaszczyna Wojciech Albecki, Gerard Barsowski, Krzysztof Glaza, Kuba Lewandowski, Justyna Szumlas i Krzysztof Wanke oraz sołtys sołectwa Chwaszczyno Jolanta Wiercińska.

 

Efektem burzliwej dyskusji była akceptacja wniosku o zorganizowanie wspólnego zebrania wiejskiego mieszkańców Tuchomia i Chwaszczyna, po uzyskaniu pisemnej odpowiedzi Pana Burmistrza na pismo z dnia 08.03.2015r.

 

Z wypowiedzi radnego Jacka Fopke jednoznacznie wynika, że w kwestii rozbudowy żwirowni podtrzymuje swoje stanowisko, które zajął podczas posiedzenia V sesji Rady Miejskiej w Żukowie oraz zebraniu wiejskim w Chwaszczynie, które odbyło się 12.03.2015r. Z powyższego wynika, że argumenty w postaci zebranych podpisów jak i wypowiedzi mieszkańców dla mediów oraz narastające niezadowolenie społeczne są niewystarczające dla radnego z Chwaszczyna.

 

Na uwagę zasługuje stanowisko Pana radnego Mirosława Nowaka (na posiedzeniu V sesji Rady Miejskiej w Żukowie wstrzymał się od głosu), który po spotkaniu w dniu wczorajszym jasno określił swoje stanowisko, opowiadając się przeciwko rozbudowie żwirowni w słowach: będę głosował przeciwko rozbudowie żwirowni.

 

Radny z Tuchomia Pan Stanisław Groth, przeciwstawiając się bezwzględnie rozbudowie żwirowni, po raz kolejny dał dowód temu, iż godnie wypełnia powierzony mu mandat, kierując się dobrem i wolą mieszkańców. Również członkowie Rady Sołeckiej Tuchomia jednomyślnie zgadzają się ze stanowiskiem radnego Stanisława Groth.

 

Do dyskusji włączył się radny powiatowy Piotr Fikus, który swoim zaangażowaniem, wiedzą oraz konstruktywnymi wypowiedziami wspiera mieszkańców przeciwnych rozbudowie żwirowni i wycince lasu.

 

Zasługującym na odnotowanie jest fakt, iż Pani sołtys oraz członkowie Rady Sołeckiej Chwaszczyna zgadzają się z opinią mieszkańców i deklarują swój sprzeciw rozbudowie zakładu wydobywczego na terenie obu sołectw.

 

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w spotkaniu.

 

W dniu 01.04.2015r. otrzymaliśmy e-maila z Urzędu Gminy Żukowo o treści:

 

Dzień dobry,
w związku z Państwa wnioskiem z dnia 08.03.2015 r. (wpływ do tut. urzędu w dniu 16.03.2015 r.) dot. uchwały nr V/32/2015 Rady Miejskiej w Żukowie z dnia 30 stycznia 2015 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części wsi Tuchom, w rejonie ul. Gdyńskiej oraz fragmentu wsi Chwaszczyno, w rejonie ul. Leśnej informuję, że ze względu na złożoność sprawy, Burmistrz Gminy Żukowo planuje zorganizować konsultacje społeczne dot. przedmiotowego zagadnienia. O terminie konsultacji będą Państwo powiadomieni odrębnym pismem.

 

Informacja została podpisana przez pracownika Referatu Urbanistyki i Nieruchomości.

 

Pismo Rady Sołeckiej Tuchomia do Burmistrza Gminy Żukowo:

 

Tuchom-pismo-ws-zwirowni

 


 

 

Wszystkim wspierającym nasze działania – dziękujemy, a z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

nadesłane:

Komitet Obywatelski Stop Żwirowni

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.