Sołtys Chwaszczyna odznaczony brązowym krzyżem zasługi

 

{module do-reklamy-intertekst|none}

Gerard Barsowski sołtys Chwaszczyna został odznaczony 31 stycznia przez wojewodę pomorskiego Ryszarda Stachurskiego brązowym krzyżem zasługi za 25 lat służby państwowej. Od 1988 roku nieprzerwanie działa na polu społecznym pełniąc funkcję sołtysa Chwaszczyna.


Rada sołecka wraz z zarządem OSP Chwaszczyno wystąpiła w ubiegłym roku do burmistrza Jerzego Żurawicza o uroczyste odznaczenie sołtysa za pełnienie przez niego od 25 lat funkcji sołtysa. Burmistrz natychmiast poparł tę inicjatywę i zwrócił się do Wojewody pomorskiego Ryszarda Stachurskiego, aby ten w jego imieniu wystąpił do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadanie odznaczenia.

Uroczyste udekorowanie sołtysa nastąpiło podczas XXIX sesji RM w Żukowie przez Wojewodę. Ryszard Stachurski mówił, że z przyjemnością przyjechał wręczyć wyróżnienie.

 

Wojciech Albecki


{gallery}2013/2013-01/soltys-odznaczony{/gallery}

 

{module Autor-Wojciech-Albecki|none}

 

{module dol-artykulu|none}


Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.