Serwisowanie maszyn budowlanych – dlaczego to jest tak istotne?

Zajmujesz się wykonywaniem prac budowlanych za pomocą ciężkich maszyn? Zatem na pewno zależy Ci na tym, aby były one zawsze sprawne i w gotowości do działania, prawda? W takim razie, na pewno powinien zainteresować Cię nasz artykuł., bowiem przedstawiamy tutaj najważniejsze sprawy, o których należy pamiętać, aby zminimalizować ryzyko awarii w przypadku maszyn budowlanych. 

Niech operator sprawdza maszynę 

To bardzo ważne, aby codziennie operator danej maszyny zrobił jej podstawowy przegląd. Tutaj nie chodzi o to, aby tracić czas na bardzo szczegółowe przeglądanie poszczególnych elementów koparki, czy dźwigu, ale pobieżne skontrolowanie, czy nie ma wycieków, czy też jakichś innych uszkodzeń, które mogłyby spowodować poważniejszą awarię. Dzięki temu można wiele awarii usunąć, zanim one się tak naprawdę rozwiną. Dodatkowo, zawsze należy dokładnie przysłuchiwać się, czy np. ze skrzyni biegów nie dochodzą dziwne dźwięki, które mogłyby sygnalizować jej uszkodzenie. 

Naprawy tylko w sprawdzonych serwisach 

Nie da się ukryć, że jeśli dochodzi do jakiejkolwiek awarii, to najlepiej jest wybierać wyłącznie sprawdzone warsztaty, w których serwis maszyn budowlanych będzie wykonany w sposób prawidłowy. W przeciwnym razie musisz liczyć się z tym, że niebawem Twoja maszyna będzie musiała tam wrócić. 

Dlaczego tak się dzieje? Przeważnie te warsztaty, o gorszych opiniach niestety nie instalują w maszynach oryginalnych części, ale kupują zamienniki, a właścicielowi maszyny mówią, że wszystko na oryginałach. Przede wszystkim chodzi tutaj o zawyżenie kosztów naprawy, co jest nieuczciwe. Dodatkowo, maszyna, w której zostały zainstalowane zamienniki niestety nie będzie w stanie zagwarantować takiej bezawaryjności, jaka mogłaby występować, gdyby użyto oryginalnych części. 

Czemu nie warto zaniedbywać napraw serwisowych?

Jeśli prowadzisz firmę budowlaną, to nie da się ukryć, że takie maszyny pomagają Ci zarabiać i to w zasadzie dzięki nim masz stały dochód. Warto zatem zadbać o to, aby nie psuły się zbyt często, bo wtedy Ty również będziesz miał straty finansowe, które nie tylko będą spowodowane naprawianiem tych maszyn, ale również opóźnieniami w wykonywaniu zleceń. Przyznasz, że nie jest to zbyt ciekawy scenariusz, jednakże da się go skutecznie uniknąć. Wystarczy tylko regularnie sprawdzać swój sprzęt, a w razie napraw kierować się tylko do doświadczonych mechaników, którzy mają dobrą renomę na rynku. 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.