Ruszyły przetargi na drogi ekspresowe. Będzie nowa droga łącząca Chwaszczyno z Gdynią.

 

Dnia 29 września 2015r. spotkałem się z Zastępcą Dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Panem Waldemarem Chejmanowskim. Na spotkaniu Pan Dyrektor poinformował o przetargach na Obwodnicę Metropolitalną i Trasę Kaszubską. Obie drogi będą realizowane równolegle.

 

Przy Obwodnicy Metropolitalnej do 29 października, a w przypadku Trasy Kaszubskiej do 16 listopada firmy i konsorcja mogą składać wnioski o dopuszczenie do przetargu na projekt i budowę 33 kilometrowej Obwodnicy Metropolitalnej i 64 kilometrowej Trasy Kaszubskiej. Do połowy 2016 roku mają być gotowe koncepcje programowe wraz z dokumentacją do przetargu według formuły „projektuj i buduj” dla obu dróg. Do końca 2016 zostaną wybrani wykonawcy, którzy do końca 2019 roku mają wybudować obie drogi.

 

Powstaną również dwa duże węzły drogowe: Chwaszczyno i Wielki Kack. Od początku po otrzymaniu informacji o zamknięciu ul. Gdyńskiej walczyliśmy o połączenie z Gdynią. Nasz wniosek został spełniony, GDDKiA wybuduje nową drogę, która połączy Chwaszczyno z Gdynią. Nowo wybudowana droga połączy się z ul. Rdestową w Gdyni. Mamy również dwie możliwości wjazdu na węzeł Chwaszczyno: poprzez nową ul. Kielnieńską, albo poprzez dwa ronda na Kaczych Bukach. Dodatkowo został rozbudowany węzeł Wielki Kack na którym zaprojektowano dodatkowy wjazd i zjazd z obecnej obwodnicy. Czekają nas mega duże inwestycje drogowe, a co się z tym wiąże – utrudnienia. Mam nadzieję, że w roku 2020 Obwodnica Metropolitalna i Trasa Kaszubska przyczynią się do dynamicznego rozwoju naszego regionu.

 

Do końca 2015 roku GDDKiA planuje przeprowadzenie konsultacji z mieszkańcami w sprawie obu dróg.

 

Radny Powiatowy Piotr Fikus

 

Wezel chwaszczyno czb

 

wezel wielki kack

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.