Rozpoczynamy remont ul. Sobiesława I

W nawiązaniu do wstępnych informacji w zakresie wspólnej inicjatywy modernizacji odcinka ul. Sobiesława I chciałabym poinformować, że właśnie zaczynamy prace.

Zakres remontu
Odcinek ul. Sobiesława I od ul. Mickiewicza do ul. Świętopełka

Kiedy zaczynamy
Poniedziałek, 24 października. Prace mogą potrwać ok. 2 tygodni. Na czas remontu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu – w razie koniecznosci telefon do kontaktu 500 079 749.

Koszty modernizacji
Łączny koszt 31 500 zł, w tym wkład Gminy Żukowo poprzez zabezpieczenie 600 szt. nowych płyt YOMB oraz zabezpieczenie pracowników do pomocy przy wykonaniu prac. Deklarowany wkład własny mieszkańców: 6 000 zł.

Dzięki zaangażowaniu naszego sąsiada Leszka Kwiatkowskiego prace w większości zostaną wykonane społecznie. Kwota wkładu własnego mieszkańców jest niezbędna na pokrycie kosztów.

Co się zmieni?
Po realizacji zyskujemy odcinek ok. 400 m bezpiecznej, szerokiej na 4 m drogi, wyprofilowanej w kierunku lasu.

Jak można pomóc?
W bezpośrednim sąsiedztwie tej drogi zamieszkuje tylko kilku sąsiadów. Własnymi siłami nie zdołamy zebrać wskazanej kwoty. Dlatego zwracam się z prośbą o wsparcie w tej inicjatywie. Jak wiemy jest to główna droga łącząca Czarne Błota z Chwaszczynem oraz często używany odcinek jako skrót łączący Chwaszczyno z Osową i Obwodnica Trójmiasta.

Proszę również aby o akcji poinformować sąsiadów i zachęcić ich do udziału we wspólnym utwardzaniu naszych dróg, również tych którzy już mają utwardzony dojazd do domu. Każde 100 zł pomoże w zebraniu środków!

Dane do przelewu
Urząd Gminy Żukowo
ul. Gdańska 52
83-330 Żukowo
Numer konta: 54 8345 1029 0202 9045 2000 0002
Tytuł: Darowizna na ułożenie płyt YOMB na ul. Sobiesława I w Chwaszczynie
Termin płatności: do 31 października 2016 r.

 

Informację o deklarowanych kwotach wpłat prosiłabym o przesyłanie na adres e-mail:

soltys@rada.chwaszczyno.pl.

 

Przy tej okazji przypomnę, iż z funduszu sołeckiego na rok 2016 zabezpieczono środki na budowę progu zwalniającego na wskazanym odcinku a w 2017 zabezpieczono środki na zakup i ułożenie płyt YOMB na ul. Sobiesława I (kontynuacja za ul. Mściwoja I). Ewentualne nadwyżki zostaną przeznaczone na zakup dodatkowych płyt w przyszłym roku.

Nasze zaangażowanie może być jednym z warunków przeznaczania kolejnych płyt na utwardzenie ul. Sobiesława I w kolejnych latach.

Jak widać nasze wspólne zaangażowanie przy wsparciu sołectwa i gminy przynosi konkretny efekt!

 

Z pozdrowieniami
Jolanta Wiercińska
Sołtys sołectwa Chwaszczyno

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.