Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Jak reforma szkolnictwa wpłynęła na szkołę w Chwaszczynie?

Nowy rok szkolny 2017/2018 to czas wprowadzania zmian w szkolnictwie. Od 1 września 2017 r. wrócą ośmioletnie szkoły podstawowe i rozpocznie się wygaszanie gimnazjów – tak stanowią ustawy reformujące system edukacji.

W przypadku naszego Zespołu Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie zostaniemy ostatecznie przekształceni w roku szkolnym 2019/2020 w ośmioletnią szkołę podstawową. Obecnie sytuacja uczniów zmienia się w ten sposób, iż ci kończący klasę szóstą w minionym roku szkolnym rozpoczną teraz edukację w klasie siódmej szkoły podstawowej i będą pod czujnym okiem nauczycieli realizowali nową podstawę programową. Zmiany w oświacie nie spowodowały w nowym roku szkolnym zwolnień nauczycieli. Natomiast trudno przewidzieć zatrudnienie pedagogów w roku wygaśnięcia gimnazjów.

W roku szkolnym 2017/2018 liczba uczniów wzrosła, dodatkowo otworzyliśmy oddział przedszkolny dla najmłodszych. Wiązało się to oczywiście z dostosowaniem warunków dla kolejnej grupy przedszkolnej. W trakcie wakacji zatem wyremontowaliśmy i wyposażyliśmy dla dzieci kolejną salę. Wszystkie pomieszczenia dla grup wychowania przedszkolnego zostały pomalowane i przygotowane na przyjęcie najmłodszych wychowanków.

Na uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum oraz nauczycieli czekają również odświeżone sale lekcyjne, hole szkolne. Dzięki udziałom w projektach do kolejnych sal trafią tablice interaktywne.

W wielką ochotą przystępujemy w nowym roku szkolnym do udziału w kolejnych projektach finansowanych ze środków unijnych. W klasach szkoły podstawowej i gimnazjum kontynuować będziemy realizację zadań wynikających z projektu: Dzieciaki Bystrzaki, natomiast dla grup przedszkolnych rusza projekt: Mali Giganci.

Robert Zochniak
Dyrektor ZPGiSP w Chwaszczynie


Zapraszamy całą społeczność szkolną na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018, 4 września w poniedziałek, które odbędzie się wg następującego porządku:

• Klasy II – III gimnazjum –
Msza Święta o godz. 8:00, akademia w szkole o godz. 9:00,
Spotkanie z wychowawcą do godz. 10:00,

• Klasy IV – VI szkoły podstawowej –
Msza Święta o godz. 9:00, akademia w szkole o godz. 10:00,
Spotkanie z wychowawcą do godz. 11:00,

• Oddziały przedszkolne i klasy I – III szkoły podstawowej –
Msza Święta o godz. 10:00, akademia w szkole o godz. 11:00,
Spotkanie z wychowawcą do godz. 12:00.

Szkoła Podstawowa w Tuchomiu rozpoczyna nowy rok szkolny Mszą Świętą o godz. 8:00. Po niej akademia szkolne w Tuchomiu.

Młodzież szkół ponadgimnazjalnych jest zaproszona na Mszę Świętą o godz. 18:00.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.