Relacja ze spotkania komitetu mieszkańców Rewerendy i Polnej

 {module do-reklamy-intertekst|none}

 

W dniu 15 kwietnia br. odbyło się w siedzibie firmy Malwa na Koloni w Chwaszczynie spotkanie komitetu mieszkańców ulic Rewerenda i Polnej. Główną tematyką poruszanych spraw były kwestie związane z stanem technicznym dróg. Omawiano kwestię utwardzenia dalszej części ulicy Rewerenda.

 

Na spotkanie zaproszeni zostali Piotr Fikus radny powiatu kartuskiego, sołtys Gerard Barsowski oraz członek Rady Sołeckiej Mirosław Nowak. Z ramienia UG Żukowo na spotkanie przybył Grzegorz Rek kierownik zespołu komunalnego i gospodarowania odpadami – który przedstawił po raz kolejny kwestię gospodarowania odpadami (materiał wideo – przyp. red.).

 

Przewodniczący komitetu mieszkańców ulic Rewerenda i Polna Jacek Fopke przedstawił na trzecim już z kolei zebraniu komitetu dotychczasowe działania. W wyniku działalności komitetu wycięto krzaki przy ulicy Polnej oraz wybudowano przepompownię wody wraz z studnią przy Polnej.

Dzięki działalności komitetu udało się wprowadzić do budżetu gminy Żukowo zadanie polegające na wykonaniu projektu oświetlenia ulicy Rewerenda na odcinku około 2 km. Dzięki pomocy jednego z mieszkańców Rewerendy firma jaką prowadzi wykona nieodpłatnie projekt oświetlenia w/w odcinka. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na zawieszenie już w tym roku kilku lamp na Rewerendzie. Komitetowi udało się również załatwić zawieszenie 4 lamp na ulicy Polnej celem doświetlenia tej drogi.

 

Jacek Fopke przedstawił plany działalności komitetu na bieżący rok. W planach dominuje kwestia dokończenia utwardzania płytami Yomb ulicy Rewerenda na brakującym odcinku pomiędzy firmami Sim i Malwa na odcinku około 350 m.


Komitetowi mieszkańców udało się uzyskać zapewnienie od jednej z firm i dewelopera znajdującego się przy ulicy Rewerenda, że dokonają łącznie zakupu 1270 szt. płyt. Dodatkowo jedna z firm przeznaczy 50 szt. używanych płyt na utwardzenie połączenia z bitumicznym zjazdem do DK 20. Zostaną one ułożone w miejscu, gdzie kończy się asfalt, a nie ma jeszcze płyt.


W drugiej połowie roku jedna z firm zakupi dodatkowo za kwotę 7 tys. zł około 160 szt. płyt. W celu utwardzenia brakującego odcinka potrzeba łącznie około 2000 szt. płyt Yomb na szerokość 4m, czyli 4 płyt. Komitet szacuje, że brakować będzie jeszcze około 500-600 płyt, w tym celu również w tym roku postanowiono przeprowadzić zbiórkę od każdej chętnej i zainteresowanej rodziny po 400 zł. Jeśli wpłaci taka sama liczba rodzin, jak w ubiegłym roku, to możliwy będzie zakup około 400 szt. płyt Yomb.


Jedna z firm zadeklarowała zakup płyt Yomb na odcinek około 400 m od DK 20 celem poszerzenia drogi do szerokości 5 płyt. Stanie się tak poprzez „dołożenie” 5 płyty obok.


W połowie maja komitet mieszkańców planuje przeprowadzić zbiórkę przydrożnych śmieci wzdłuż ulicy Rewerenda wzorem roku ubiegłego.

 

Wojciech Albecki


 

{gallery}2013/2013-04/spotkanie-komitetu-rewerenda{/gallery}

 

 

 

{module Autor-Wojciech-Albecki|none}

 

{module dol-artykulu|none}

 Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.