Relacja z Zebrania Wiejskiego w Chwaszczynie

 

Dnia 12 marca 2015 roku w ZPGiSP w Chwaszczynie odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Rady Sołeckiej sołectwa Chwaszczyno kadencji 2011-2015. Sołtys Gerard Barsowski po 27 latach pracy zdecydował się nie kandydować w wyborach sołtysa. Dominującym tematem zebrania była kontrowersyjna uchwała podjęta podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej dotycząca żwirowni Polgravel.

 

Zebranie wiejskie zostało otwarte w II terminie z powodu braku quorum na 2698 uprawnionych do głosowania mieszkańców przybyło około 160. Z ramienia zarządu gminy w spotkaniu uczestniczyli wiceburmistrz Tomasz Szymkowiak oraz sekretarz gminy Brygida Markowska oraz Kierownik Referatu Inwestycji Wiesław Pałka. Obecny był radny powiatowy Piotr Fikus, zabrakło drugiego z radnych powiatowych z Chwaszczyna Tomasza Fopke. W spotkaniu uczestniczyli również radni Rady Miejskiej w Żukowie – przewodniczący RM Witold Szmidtke z Pępowa, Jacek Fopke i Mirosław Nowak z Chwaszczyna oraz Stanisław Groth z Tuchomia.

 

Sołtys Gerard Barsowski przedstawił sprawozdanie z działalności Rady Sołeckiej za cały 4 letni okres kadencji. Po wysłuchaniu sprawozdań i ich przegłosowaniu sołtys przeczytał oświadczenie o nieubieganiu się o reelekcję. Swoje podziękowania Gerardowi Barsowskiemu złożyli przedstawiciele RS Chwaszczyna, zarządu gminy, KS Chwaszczyno, redakcja Chwaszczyno.pl oraz radny powiatowy Piotr Fikus.

 


Sprawozdanie z działalności Rady Sołeckiej.


Podziękowania dla Sołtysa Gerarda Barsowskiego

 

W dalszej części zebrania przystąpiono do wyborów sołtysa. O to stanowisko ubiegały się 3 osoby: Kuba Lewandowski (54 głosy), Jolanta Wiercińska (96 głosów) oraz Brygida Freiberg-Stankowska (10 głosów). Nową sołtys została Jolanta Wiercińska z Czarnych Błot.

 


Prezentacja kandydatów na Sołtysa Chwaszczyna.


Ogłoszenie wyników wyborów – nowym Sołtysem została Jolanta Wiercińska.

           

Po wyborach sołtysa przystąpiono do wyborów nowej 7-osobowej RS. Zgłoszonych zostało 10 kandydatów: Gerard Barsowski (75 głosów), Kuba Lewandowski (124 głosy), Wojciech Albecki (122 głosy), Krzysztof Glaza (87 głosów), Aleksandra Nosel (68 głosów), Justyna Szumlas (77 głosów), Krzysztof Wanke (84 głosy), Iwona Galun (47 głosów), Helena Jankowska (65 głosów), Sylwia Lipińska (62 głosy). Z wyżej wymienionych pierwsze 7 osób weszło w skład nowej RS sołectwa Chwaszczyno.

 


Ogłoszenie wyników wyborów na członków rady sołeckiej

           

Dominującym tematem zebrania było podjęcie przez radnych RM w Żukowie – w tym również jednego z radnych z Chwaszczyna uchwały o przystąpieniu do uchwalenia MPZP na działce 245/7 leżącej w obszarze geodezyjnym Tuchomia, ale bezpośrednio przylegającej do Chwaszczyna.

           


Sprawa „żwirowni” część 1 – Wystąpienie mieszkańca i odczytanie listu do burmistrza.


Sprawa żwirowni część 2 – Wystąpienie mieszkańców, radych i z-cy burmistrza.

 

Szersza relacja dotycząca kwestii żwirowni już wkrótce.

 

Wojciech Albecki

 

Fotorelacja Kamila Kortykowskiego z Zebrania Wiejskiego w Chwaszczynie. 

 

 {gallery}2015/2015-03{/gallery}

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.