Relacja z zebrania wiejskiego w Chwaszczynie 10.09.2013 r.

 

{module do-reklamy-intertekst|none}

W dniu 10 września 2013 r. odbyło się zebranie wiejskie, podczas którego miano zadecydować o podziale 28 385, 60 zł jakie nasze sołectwo otrzyma w 2014 roku w ramach ustawy o funduszu sołeckim. Fundusz ten zastępuję dotychczasowe finansowanie sołectw, które opierało się na ustawie o samorządzie gminnym. Środki te są o ponad 3 tys. mniejsze niż te otrzymywane na dotychczasowych zasadach.

 

 

W zebraniu uczestniczyła cała 5 osobowa Rada Sołecka oraz radny powiatowy Piotr Fikus. Na spotkanie przybyło jedynie 59 mieszkańców z liczącej ponad 3.000 mieszkańców miejscowości, jaką jest Chwaszczyno.

 

Z ramienia gminy kwestie związane z budowa parku rekreacyjnego przedstawiała Magdalena Czoska Inspektor do spraw pozyskiwania środków pozabudżetowych z Referatu Inwestycji i Rozwoju Gminy. Niestety na zebraniu zabrakło przedstawicieli władz gminy w osobie burmistrza, jak również radnych Rady Miejskiej, którzy otrzymali głosy od mieszkańców Chwaszczyna podczas ostatnich wyborów.

 

Podczas zebrania odbyły się 2 głosowania pierwsze z nich odbywało się nad wnioskiem Rady Sołeckiej dotyczącym podziału otrzymanych środków. Podział ten został przy 39 głosach „za” i 5 „przeciw” zaakceptowany.

 

Podczas drugiego zebrania głosowano nad zmianą zakresu budowy parku rekreacyjnego w pobliżu przedszkola przy ulicy Wiejskiej. Mieszkańcy zadecydowali, że zamiast fontanny wolą siłownię pod chmurką.

 


Wybierz urządzenia do ćwiczeń jakie miałyby stanąć w parku w Chwaszczynie.


Na koniec zebrania mieszkańcy zażądali, aby w wrześniu zorganizować kolejne tym razem przy udziale Jerzego Żurawicza burmistrza gminy Żukowo. Padały stwierdzenia, że najbardziej dochodowa miejscowość jest traktowana jak niegrzeczne dziecko. Mieszkańcy mają dość mówienia, że nie ma pieniędzy dla jednego z największych sołectw gminy na realizacje choćby podstawowych zadań własnych przez gminę.

 

W 2014 roku środki z funduszu sołeckiego zostaną wydane na:

 

10.000 zł dofinansowanie zakupu drugiego wozu strażackiego dla OSP Chwaszczyno

6.000 zł zakup i montaż progów spowalniających w obrębie ulic Polna i Rewerenda

3.385,60 zł dofinansowanie organizacji festynu z okazji dnia dziecka

3.000 zł dofinansowanie V festynu kaszubskiego

3.000 zł dofinansowanie 3 wyjazdów dla KGW Chwaszczyno oraz mieszkańców Chwaszczyna

3.000 zł dofinansowanie wyjazdów dla dzieci z Chwaszczyna należących do KS Chwaszczyno

 

Wojciech Albecki

 

zebranie-wiejskie-chwaszczyno-10-09-2013-1

 

zebranie-wiejskie-chwaszczyno-10-09-2013-2

 

zebranie-wiejskie-chwaszczyno-10-09-2013-3

 

zebranie-wiejskie-chwaszczyno-10-09-2013-5

 

{module Autor-Wojciech-Albecki|none}

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.