Relacja z XV zjazdu Kaszubów we Władysławowie


 {module do-reklamy-intertekst|none}

W minioną sobotę 6 lipca odbył się XV zjazd Kaszubów we Władysławowie. Impreza była udana, zważając, że w przeciwieństwie do tej ubiegłorocznej z Sopotu przyciągnęła rzesze nią zainteresowanych. Gościem zjazdu był Prezydent RP Bronisław Komorowski.

 

 

Organizatorzy zadbali o to, aby wszystkie rzeczy związane z zjazdem były w niemalże jednym miejscu. Scena główna została urządzona w alei Gwiazd Sportu, a stoiska twórców w jej ciągu. Obsługa gastronomiczna znajdowała się w pobliżu alei, a turniej gry w Baśkę znajdował się w kompleksie przygotowań olimpijskich Cetniewo w równoległej ulicy do alei Gwiazd Sportu.

 

Na scenie głównej zaprezentowały się liczne zespoły takie jak Koleczkowianie, Etnogiezz Q, Kaszubianki, Manijoce, Bliza, laureaci Kaszubskiego Idola. Gwiazdą wieczoru była pochodząca z Parchowa koło Bytowa 18-letnia Natalia Szreder, która wystąpiła wspólnie z Liberem, czyli Marcinem Piotrowskim. Ostatni wymieniony koncert przyciągnął prawdziwe tłumy.

 

Wojciech Albecki

 

{gallery}2013/2013-07/zjazd-kaszubow{/gallery}

{module Autor-Wojciech-Albecki|none}

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.