Relacja z „Dnia Kaszubskiego” w Chwaszczyńskiej Szkole

{module do-reklamy-intertekst|none}„Dzień Kaszubski” w Zespole Szkół w Chwaszczynie.

Trzeciego grudnia 2010 roku w Zespole Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie odbył się „Dzień Kaszubski”.

 

 

 

Dzieci z klas 0 – III szkoły podstawowej słuchały legend o powstaniu Chwaszczyna, a następnie miały przedstawić je w formie prac plastycznych, które brały udział w konkursie.
Klasy IV szkoły podstawowej brały udział w warsztatach muzycznych prowadzonych przez p. Pawła Nowickiego oraz w warsztatach lepienia z gliny prowadzonych przez p. Agnieszkę Bubacz. Następnie na sali gimnastycznej można było podziwiać efekty pracy uczniów z gliny.
Piąte klasy tworzyły kaszubskie origami, które były później wystawione na sali gimnastycznej oraz uczestniczyły w spotkaniu z p. Bożeną Ugowską-Szymańską.
Klasy szóste uczestniczyły w szkolnej stołówce w warsztatach pt. „Kuchnia kaszubska”. Efekt ich pracy był poczęstunkiem dla licznie przybyłych gości.
Pierwsze klasy gimnazjum w ramach warsztatów stworzyły kaszubską książkę „Chwaszczyno”,
drugie klasy zaprojektowały i wykonały w formie kolażu Herb Chwaszczyna, a trzecie klasy przygotowały prezentacje multimedialną „Chwaszczyno”. Prace każdej klasy były prezentowane na wspólnym apelu przeprowadzonym dla całej szkoły i brały udział w odpowiednich konkursach tematycznych.
Klasy drugie gimnazjum miały przyjemność dodatkowo uczestniczyć w spotkaniu z p. Eugeniuszem Gołąbkiem, twórcą książki „Dzieje okolic Gdańska i Gdyni”.

Apel na którym były prezentowane wszystkie prace uczniów zaszczycił swoją obecnością między innymi burmistrz Żukowa p. Albin Bychowski, Sołtys Chwaszczyna Gerard Barsowski wraz z Małżonką i Tomasz Fopke. Uczniowie urozmaicili apel przedstawieniem pt.: „ Legenda o diabelskim moście na Osowskim Jeziorze”.

Emilia Czerniawska.

dzien_kaszubski_w_zespole_szkol_w_chwaszczynie_grudzien_2010_02

dzien_kaszubski_w_zespole_szkol_w_chwaszczynie_grudzien_2010_03

dzien_kaszubski_w_zespole_szkol_w_chwaszczynie_grudzien_2010_04

 

dzien_kaszubski_w_zespole_szkol_w_chwaszczynie_grudzien_2010_05

dzien_kaszubski_w_zespole_szkol_w_chwaszczynie_grudzien_2010_06

dzien_kaszubski_w_zespole_szkol_w_chwaszczynie_grudzien_2010_07

dzien_kaszubski_w_zespole_szkol_w_chwaszczynie_grudzien_2010_08

dzien_kaszubski_w_zespole_szkol_w_chwaszczynie_grudzien_2010_09

dzien_kaszubski_w_zespole_szkol_w_chwaszczynie_grudzien_2010_10

dzien_kaszubski_w_zespole_szkol_w_chwaszczynie_grudzien_2010_11{module do-reklamy-intertekst-2|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.