Relacja z otwarcia Tuchomskiej w Karczemkach

 

Zgodnie z naszymi zapowiedziami droga łącząca Tuchom z Karczemkami została otwarta. Wczoraj 3 lipca o 17.00 droga została udrożniona. Otwarcia drogi dokonał wójt gminy Szemud Ryszard Kalkowski, któremu w nieco ponad miesiąc udało się załatwić sprawę ciągnącą się od prawie roku.

 

 

Stoimy na gruncie gminy Szemud. Od dzisiaj, od paru godzin jest to grunt gminy Szemud. Trzeba wyrazić pewne uznanie dla pana Stefanowskiego oraz dla wyrozumiałości Rady naszej Gminy, że udało się naprawdę tak szybko sfinalizować to. To nie jest praca tylko jednego człowieka, ale drugiej strony właściciela, ale i rzeszy innych osób. Mamy dzisiaj tego efekt. Chodzi o to, abyśmy my jako samorząd wyciągali z tego wnioski i przede wszystkim rozmawiali, gdy pojawia się problem. Minęła siedemnasta, więc myślę, że pora otworzyć drogę – mówił Wójt gminy Szemud Ryszard Kalkowski.

 

Jak ustaliła nasza redakcja w dniu 3 lipca br. odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Gminy Szemud, podczas której uchwalono wykupienie działki pod drogą należącej do Eugeniusza Stefanowskiego. Maksymalna cena, jaką mógł zapłacić UG Szemud wynosiła 130 zł/m2, jednakże cena ustalona za wykupienie powierzchni około 1240 m2 działki została ustalona na nieco niższym poziomie.

 

Dotychczasowy właściciel zgodził się na odroczenie płatności na przyszły rok.

 

Wojciech Albecki


{gallery}2013/2013-07/otwarta-tuchomska{/gallery}

 

 

{module Autor-Wojciech-Albecki|none}

 

{module dol-artykulu|none}


Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.