Relacja z IV festynu kaszubskiego w Chwaszczynie


 {module do-reklamy-intertekst|none}

1 września 2013 r. odbył się już IV festyn kaszubski w Chwaszczynie – organizatorzy przygotowali bogaty program artystyczny. Niestety pogoda nie dopisała, było chłodno, wietrznie i przelotnie padało. Jednakże festyn można zaliczyć do udanych – każdy, którego choć trochę interesuje kultura mógł znaleźć coś dla siebie.

 

 

Festyn rozpoczął się kilkanaście minut po 14 na prywatnym placu przylegającym do szkoły przy ulicy Mickiewicza. Był to najprawdopodobniej ostatni festyn w tym miejscu – za rok miejsce festynu zmieni się. Otwarcia festynu dokonał Gerard Barsowski sołtys Chwaszczyna, a w imieniu Burmistrza – który bawił na dożynkach powiatu kartuskiego w Chmielnie – głos zabrała Sekretarz gminy Brygida Markowska.

 

Podczas festynu miała miejsce promocja książki Nasz mól Kazimierza Jastrzębskiego mieszkańca Chwaszczyna oraz gry planszowej Szlakiem Woja Żuka.

 

Wśród zaproszonych zespołów muzycznych można było posłuchać grającego kaszubskie utwory zespołu Sztërë Kotë oraz kapeli Kubryk z Ustki grającej szanty. Ta ostatnia sprzedawała również 2 wydane przez siebie płyty.

 

Jak powiedziała nam Alicja Szczypta z zespołu Sztërë Kotë: podczas wczorajszego koncertu niektórzy z was pytali o płytę do kupienia. Ponieważ przez nieuwagę nie wzięliśmy żadnej ze sobą, to przypominamy jak można ją cały czas nabyć WYSYŁKOWO. Do tego celu mamy mejla szterekote@interia.pl pod którym wszystkiego się można dowiedzieć i zamówić płyty.

 

 

Festyn zakończył występ kapeli z Prusa, przy której mimo chłodu bawiło się wielu mieszkańców Chwaszczyna i okolic.

 

Wojciech Albecki

 

Pokaz Pomorskiego Klubu Karate Kyokushin:

 

Zdjęcia – Wojciech Albecki:

{gallery}2013/2013-09/festyn-kaszubski-walbecki{/gallery}

 

Zdjęcia – Tomasz Fopke:

{gallery}2013/2013-09/festyn-kaszubski-tfopke{/gallery}

 

{module Autor-Wojciech-Albecki|none}{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.