Relacja wideo z zawieszenia wiechy na nowym kościele w Chwaszczynie


{module do-reklamy-intertekst|none}

W miniony czwartek 22 listopada odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na nowym kościele w Chwaszczynie. Poświęcenia wianka dokonał JE ks. abp. Sławoj Leszek Głódź metropolita gdański. Przy okazji wieszania wiechy dokonano bicia gwoździ.


Księdzu biskupowi szło dobrze bicie gwoździa, ale naturą rzeczy martwych jest to, że nie zawsze do końca są posłuszne – w pewnym momencie gwóźdź zgiął się. Nasz ksiądz proboszcz Piotr Gruba wbijając drugi po biskupie 13 calowy gwóźdź tak się postarał, że aż iskry leciały. Ksiądz wikariusz Mateusz skomentował to tym, że proboszcz nie wychował się w mieście w blokach…


Postęp prac przy nowym kościele jest imponujący, ale jeszcze wiele przed nami. Msza św. pasterki odbędzie się już w nowo budowanym kościele.

 

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo oraz zdjęć.

 

Wojtek Albecki


 

{gallery}2012/2012-11/wiecha{/gallery}

 

 

 

{module Autor-Wojciech-Albecki|none}

 

 

 

{module dol-artykulu|none}


Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.