Relacja foto i wideo z obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości

W dniach 10 i 11 listopada odbyły się w Chwaszczynie obchody 100- lecia Odzyskania Niepodległości.

Obchody tego ważnego święta zaczęły się w sobotę po południu, a zakończyły w niedzielę w godzinach przedpołudniowych. Zorganizowana w Strefie Kultury Wieczornica Patriotyczna przyciągnęła wielu mieszkańców i zaproszonych gości. Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie zaszczyciła nas uroczystą akademią.

obchody 100 lecia 04

W drugiej części wieczoru wystąpiła Formacja Rewiowa „Step by step” z widowiskiem wokalno- muzycznym”Niepodległa, Niepokorna”.

 

obchody 100 lecia 27

 

obchody 100 lecia 08

 

Nie byłoby takiego klimatu, gdyby nie było wspaniałej grochówki i przepysznych wypieków. Nad stroną kulinarną czuwała niezastąpiona Barbara Myszk- Herrmann i panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Chwaszczynie.

 

obchody 100 lecia 35

 

W niedzielę wspólnie zmówiliśmy modlitwę w intencji poległych za ojczyznę i złożyliśmy kwiaty przy obelisku, następnie w kościele pw. Apostołów Judy i Tadeusza w Chwaszczynie odbyła się Msza Św. i koncert patriotyczny w wykonaniu muzyków z Akademii Muzycznej w Gdańsku pod dyrekcją Tadeusza Kossaka.

obchody 100 lecia 35obchody 100 lecia 35

 

Aleksandra Nosel 

 

 Zapis wideo z sobotniej uroczystości:

 

 

 

fot.  Ewa Madziąg:

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.