Rada Sołecka słucha głosu mieszkańców.

 

Bardzo dobrze, że zebranie wiejskie spowodowało, iż Członkowie Rady Sołeckiej zaczęli słuchać głosu Mieszkańców. Nie tak dawno, bo jeszcze 13.03.2012 roku na zebraniu wiejskim Sekretarz Rady Sołeckiej Pan Mirosław Nowak twierdził, że w roku 2012 rozpoczną utwardzanie ulicy Sienkiewicza płytami jumbo, co spowodowało oburzenie zebranych Mieszkańców tej ulicy.


Dopiero po zebraniu wiejskim, kiedy zgłosiłem moje uwagi dotyczące utwardzenia dróg osiedlowych płytami jumbo, Rada Sołecka zmieniła zdanie. Bardzo dobrze. Popieram decyzję Rady Sołeckiej o przestąpieniu do opracowywania koncepcji budowy dróg na tym osiedlu.


Pozwolę sobie zgłosić jedną uwagę: moim zdaniem należy od razu przystąpić do wykonania dokumentacji, a nie koncepcji, gdyż spowoduje to zwiększenie środków finansowych oraz wydłużenie realizacji w czasie. Podobną zamianę dokonano w budżecie Gminy Żukowo – zapis „koncepcja” dotyczące kanalizacji, zastąpiono zapisem „dokumentacja”.


Jeżeli chodzi o kostkę brukową z chodnika przy ulicy Oliwskiej, Sekretarz Rady Sołeckiej Pan Mirosław Nowak twierdzi, cyt.: „o przeznaczeniu rozbiórkowej kostki Rada Sołecka sołectwa w Chwaszczynie powiadomi lokalną społeczność”, pragnę stwierdzić, iż nie Rada Sołecka, tylko Zebranie Wiejskie jest tym ORGANEM SOŁECTWA, który może zdecydować o przeznaczeniu tej kostki (zgodnie ze Statutem Sołectwa Chwaszczyno).


Dziwię się, przecież mieliśmy zebranie wiejskie i można było ustalić z Mieszkańcami, gdzie można zagospodarować tę kostki, ale nic w tym temacie nie zrobiono.


Nadesłał:

Radny Powiatowy Piotr Fikus


Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.