Przystanek w Chwaszczynie XVIII Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

{module do-reklamy-intertekst|none}

 

W piątek 26 lipca br. wyruszyła XVIII Gdyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wędrowanie rozpoczęło się Mszą Świętą o godz. 6:00 w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni. Po Eucharystii pielgrzymi ruszyli na pierwszy etap pielgrzymki, przechodząc przez Witomino, Mały Kack. O godz. 12:25 dotarli do naszej parafii w Chwaszczynie, gdzie mieli półtoragodzinny odpoczynek. Do Chwaszczyna wkroczyło ok. 200 pątników.

 

Pielgrzymi weszli do małego kościoła, śpiewając piosenki religijne. Na tę okazję została odsłonięta zabytkowa figura Matki Bożej Chwaszczyńskiej. W świątyni pomodlili się o dobrą podróż, a także polecali w modlitwie budowę nowego, dużego kościoła w naszej parafii. Następnie udali się do salek na plebanii, gdzie mogli się posilić, napić i nabrać sił do dalszej podróży. Poczęstunek przygotowali mieszkańcy Tuchomia, a zwłaszcza członkinie KGW w Tuchomiu i chóru „Strzelenka”. Pielgrzymi mogli posilić się mnóstwem kanapek, pysznym żurkiem i grochówką, a także ciastem, popijając przy tym kawę, herbatę czy soki.

 

Część pątników wzorem lat ubiegłych udała się do pobliskiej restauracji, część do mieszkańców Chwaszczyna, którzy rok w rok ugaszczają wędrowników. Ks. Proboszcz udzielił wszystkim pielgrzymom dyspensy od niejedzenia pokarmów mięsnych w piątek. Po poczęstunku i nabraniu nowych sił wszyscy ruszyli w dalszą drogę, udając się do Żukowa, gdzie mieli pierwszy pielgrzymkowy nocleg. Cała trasa pielgrzymki do Częstochowy liczy 18 dni.

 

Karol Krefta

 

{gallery}2013/2013-07/pielgrzymka-gdynia-jasna-gora{/gallery}

 {module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.