Przodkowo. IV Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej pod znakiem wielu atrakcji

 

5 lipca br. o godz. 15.00 odbędzie się  IV Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej. Trasa licząca 11,5 km biegnie tak samo jak w ubiegłych  latach, przez Kczewo, Tokary i Czeczewo. Start i meta znajdować się będą przy hali sportowej w Przodkowie ul. Sportowa. Biuro czynne będzie w dniu biegu od godz.12.00. Dla uczestników przygotowano, szatnie, natryski, przechowalnie bagażu, „ kawę po kaszubsku” oraz po biegu medal i gorący posiłek.

 

Dla najlepszych w poszczególnych kategoriach przewidziano puchary oraz nagrody rzeczowe i finansowe. Zwycięzcy wśród kobiet i mężczyzn otrzymają po 500 zł, kolejne miejsca do szóstego włącznie odpowiednio mniej. Wśród wszystkich, którzy ukończą bieg rozlosowany zostanie m.in.: telewizor 32 ‘’. Imprezę obsługiwać będzie elektroniczny system pomiaru czasu na bazie chipów aktywnych.

 

Po imprezie biegowej będzie można spędzić czas do późnych godzin wieczornych na pikniku rodzinnym, przygotowano mnóstwo atrakcji min: bezpłatne stoiska medyczne, bezpłatne wesołe miasteczko dla całych rodzin, liczne występy artystyczne na czele zespołem MIG oraz wiele innych. Jeśli ktoś nie czuje się na bieg główny to jest szansa wystartować o godz. 14.15 w biegu rodzinnym na dystansie 1 km wokół jeziora Książącego.

 

DSC 2773

 

Przodkowska impreza biegowa jest piątym  tegorocznym wydarzeniem w ramach cyklu „Kaszuby Biegają 2015”. W ubiegłym roku została ogłoszona najlepszą imprezą biegową na Kaszubach.

 

Wśród wszystkich uczestników biegu głównego, którzy rozpoczęli swoja przygodę z bieganiem w ostatnich 6 miesiącach rozlosowane będą trzy nagrody pieniężne w ramach nagrody „Debiut Biegu”.

 

Trwa zacięta rywalizacja  w poszczególnych kategoriach wiekowych jak i Biegowych Ligach.

 

przodkowo2015-plakat

 

Akcja zbierania plastikowych nakrętek dla Milenki  nabiera tempa, dotychczas  zebrano ich około 1000 kg. Koordynatorem akcji jest Dorota Wicka /ProFanRun Gościcino/

 

Więcej szczegółów o Milence: www.milenka.webserwer.pl/

 

Patronat honorowy nad imprezą objęli:

Jana Kleinszmidt – Przewodniczącego Sejmiku Województwa Pomorskiego,
Łukasz Grzędzicki – Prezesa Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego
Andrzej Wyrzykowski – Wójt Gminy Przodkowo

Bieg główny  na 11,5 km przeprowadzony będzie w 14 kategoriach:   
kat. Open Kobiet
kat. Open Mężczyzn 
kat. Kobiet 16-29 lat
kat. Mężczyzn  16-29 lat
kat. Kobiet  30+
kat. Mężczyzn  30+
kat. Kobiet  40+
kat. Mężczyzn  40+
kat. Kobiet  50+
kat. Mężczyzn  50+
kat. Kobiet  60+
kat. Mężczyzn  60+
kat. Kobiet  70+
kat. Mężczyzn  70+

 

DSC 3443

Historia Ćwierćmaratonu Szwajcarii Kaszubskiej – Przodkowo

 

2012r. (166 uczestników) – Angelika Cichocka – Talex Borzytuchom /45,12/,  Łukasz Kujawski – Żukowo /35,52/

2013r.-  (258 uczestników) Weronika Wójcik – Kociewski Klub Biegacza Starogard Gd. /46,35/ , Łukasz Kujawski – Żukowo  /37,47/

2014 –  (313 uczestników) Maryna Adamczyk – Gdańsk /42:32/, Łukasz Kujawski – Żukowo  /36,42/

 

Aby być sklasyfikowanym w klasyfikacji końcowej KB należy przebiec min. 6 z 10 biegów.  17.10.2015r. – Wielki Finał. W klasyfikacji generalnej czeka sześć nagród pieniężnych: I m K/M- 2000 zł, II m K/M – 1000 zł oraz III m K/M- 500 zł. Szczegóły niebawem.
Zapraszamy do zapoznania się z aktualną klasyfikacją po czterech biegach, którą można znaleźć na stronie www.KaszubyBiegaja.pl.

 

Jeśli lubisz bieganie oraz dobrą zabawę  to 5 lipca musisz być koniecznie w Przodkowie.
Więcej informacji na www.KaszubyBiegaja.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.