Prolog Kaszuby Biegają już 12 marca w Chwaszczynie!

12 marca o godz. 11:00 w Chwaszczynie odbędzie się bieg pn.: Chwaszczyńska ’10 zwany prologiem IV cyklu Kaszuby Biegaja 2016. Gospodarzami imprezy jest Sołectwo Chwaszczyno na czele z Radą Sołecką.

 

Patronat nad wydarzeniem objęli: Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Wojciech Kankowski – Burmistrz Gminy Żukowo. W wydarzeniu weźmie udział około sześćset miłośników biegania.

kaszuby biegaja 6

Dziesięciokilometrowa trasa biegu wiedzie od Zespołu Szkół w Chwaszczynie, ulicami Adama Mickiewicza, Sobiesława I na tereny leśne i z powrotem. Bieg będzie trwał około 80 min. W tym czasie mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

mapa chwaszczynska10

Osoby, które nie są jeszcze przygotowane do pokonania 10 km, zapraszamy na biegi towarzyszące:
• 100 m – bieg przedszkolaka,
• 600 m – bieg dla szeregowców podstawówki,
• 1200 m – dla wszystkich pozostałych chętnych.

O godz. 10:40 odbędzie się oficjalna rozgrzewka. W imprezie zastosowany zostanie elektroniczny pomiar czasu.

kaszuby biegaja 7

Zawodnicy zostaną sklasyfikowani w 13 kategoriach, każdy uczestnik otrzyma medal, natomiast najlepsi nagrody rzeczowe.

kaszuby biegaja 1

Nad bezpieczeństwem czuwać będzie m.in.: Policja Powiatowa w Kartuzach, Powiatowe Centrum Zdrowia w Kartuzach oraz OSP Chwaszczyno.

Oficjalny parking znajdować się będzie na terenie giełdy samochodowej, wjazd od ulicy Tuwima.

kaszuby biegaja 9

Wszelkie informacje systematycznie ukazywać się będą na stronie biegu www.biegchwaszczyno.cyklkb.pl. Ewentualne pytania proszę kierować na mail: kaszubybiegaja@op.pl.

kaszuby biegaja 2

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.