Procesja Bożego Ciała ulicami Chwaszczyna.

 

 


 

W najbliższy czwartek 4 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte odprawiane będą według następującego porządku: o godz. 7:00, 9:00, suma z procesją o godz. 10:00, następnie zaraz po procesji ok. 12:00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:00 i o godz. 19:00.

 

Po sumie o godz. 10:00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem. Procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Gdyńską i Wiejską i z powrotem do kościoła. Proszę o pomoc sąsiedzką przy budowie ołtarzy, a także przygotowanie baldachimu, feretronów i sztandarów. Porządek procesji Bożego Ciała: krzyż, chłopcy z różańcem, chorągwie, feretrony, członkowie Żywego Różańca ze świecami, ministranci i lektorzy, dzieci po przyjęciu Komunii Świętej w swoich strojach komunijnych, dziewczynki niosące poduszki i sypiące kwiaty – za baldachimem: orkiestra i wszyscy wierni.

 

Pamiętajmy, że udział w procesji nie zwalnia z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w tym dniu.

 

źródło: Biuletyn parafialny

 

fot. ubiegłoroczna Uroczystość Bożego Ciała

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.