Prezentacja kandydatów do rad z Chwaszczyna i Tuchomia.

 

 

Wedle wcześniejszych zapowiedzi prezentujemy sylwetki kandydatów z Chwaszczyna i Tuchomia, którzy ubiegają się o mandat radnego w powiecie kartuskim i Gminie Żukowo. Do Sejmiku Województwa Pomorskiego nie ma żadnych kandydatów z Chwaszczyna i Tuchomia.

 

Portal Chwaszczyno.pl zaprosił do współpracy kandydatów, którzy mieli nadesłać swoje dane, zdjęcie i program.

Część z nich pozytywnie odpowiedziała na naszą prośbę. Ta lista ma służyć mieszkańcom Chwaszczyna i Tuchomia w celu poznania bliżej osób, na które już 16 listopada będziemy oddawać swój głos.

Poniżej przedstawiamy przesłane do nas opisy w takiej formie, w jakiej dostaliśmy je na skrzynkę mailową:

 
 

Kandydaci z Chwaszczyna/Tuchomia do Rady Gminy (uporządkowanie wg kolejności komitetów wyborczych i okręgu):

 

Nazwisko i imiona

Dane kandydata

Okręg

Pospieszny
Michał Eugeniusz

michal-pospieszny

 

 

Michał Pospieszny – Dobry kandydat z Chwaszczyna na radnego GMINY ŻUKOWO

 

Okręg nr 1

 

Znam Chwaszczyno

Mam 40 lat, żonę, dwoje dzieci i jestem rodowitym mieszkańcem Chwaszczyna.

Stąd pochodzi moja rodzina, co realnie przekłada się na faktyczną wiedzę w temacie potrzeb społecznych i gospodarczych.

Mam takie same potrzeby, jak Państwo, a także determinację, by je sukcesywnie wdrażać w życie.

 

Jestem skutecznym managerem

Moje przygotowanie zawodowe oraz kariera od zawsze oscylowały wokół szeroko pojętego zarządzania. Po latach praktyki na stanowisku dyrektora zarządzającego w Godding Sopot oraz pełnomocnika zarządu Fala Sp. z o.o. przekonałem się, że wyłącznie dobry manager potrafi skutecznie opracowywać projekt i mieć merytoryczne przygotowanie, by zyskał on akceptację większości.

 

Posiadam wiedzę i poparcie

Już w 1992 roku założyłem działalność gospodarczą i doskonale orientuję się w zawiłościach obowiązujących systemów. Wiem na pewno, że projekty wymagają opracowania, a przede wszystkim szansy dla poparcia gminy. Dlatego w moim programie pojawiają się wyłącznie takie idee, które wcześniej zweryfikowałem i omówiłem z potencjalnymi decydentami. Nie piszę bajek, realizuję plan.

 

Świadomie oddam swój czas

Decyzja o kandydowaniu na radnego to zobowiązanie wobec Państwa, że przede wszystkim zajmę się naszym miejscem życia. Wprowadzę terminy swoich dyżurów, podczas których będę czekał na Was i Wasze sugestie dotyczące sprawnego realizowania faktycznych potrzeb Chwaszczyna. Razem z rodziną i współpracownikami ustaliłem, że będę radnym „przede wszystkim”, a nie „przy okazji”.

 

Po pierwsze Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Chwaszczynie

To jest możliwe! Od dłuższego czasu pracuję nad projektem zaadaptowania terenu byłego przedszkola na centrum, które połączyłoby potrzeby i marzenia mieszkańców w każdym wieku, jak i wpłynęłoby na rozwój regionu. Połączenie priorytetów gminy z częściową komercjalizacją obiektu znalazło już chętnego inwestora. To ma prawo się zadziać! Trzy budynki to odpowiedź na każdą płaszczyznę życia społecznego: 25 m pływalnia, fitness, centrum kulturalne dla kół i organizacji, miejsce zabaw dla dzieci. Pomieszczenia gminne i komercyjne. Koncepcja obiektu jest gotowa, czekam tylko na Państwa akceptację.

 

Jerzy Brzeziński, Marcopol Sp. z o.o.: „Zapoznałem się z projektem i z całą pewnością ma on moje poparcie. Perspektywa stworzenia miejsca skupiającego mieszkańców i dającego tyle radości po prostu musi cieszyć. Michał Pospieszny jest zdeterminowany, by go zrealizować”.

 

Wielopłaszczyznowe bezpieczeństwo najmłodszych

Mam dzieci i świadomie patrzę na zagrożenia wymierzone w najmłodszych. Punkt pierwszy to monitoring w okolicach przyszkolnych, kolejny to kontynuowanie tematu doświetlenia i utwardzenia dróg z poboczami dla pieszych, finalnie: powołanie lokalnej inicjatywy skierowanej do dzieci najuboższych.

 

Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Waldemar Wolniakowski: „Pan Michał wielokrotnie pochylał się nad licznymi problemami naszego ośrodka. Bezinteresowna pomoc jest dla nas motywacją do działania”.

 

Komfort dnia codziennego

Skanalizowanie całego Chwaszczyna to praca na lata, chcę dopilnować, aby w budżecie zawsze przeznaczano środki na ten cel. Nie mniej ważna jest kwestia lepszej komunikacji transportowej z Trójmiastem i Żukowem oraz prace zmierzające do odczuwalnej poprawy estetyki w całej wsi. Planuję wspólne z organizatorem Giełdy Samochodowej, partnerskie rozwiązanie problemu parkowania, zaśmiecania okolicznych terenów i dezorganizacji życia mieszkańców.

 

Henryk Gołąb, prezes Henryk Golab S.L: „Michał to świetny organizator, który z lekkością i dużą wprawą potrafi jednocześnie prowadzić kilka projektów. Będzie rzetelnym radnym”.

 

1

Kuberna Adam Marcin

zam. Żukowo, wiek: 38

1

Albecki
Wojciech Jacek

Albecki

Szanowni Państwo,

Nazywam się Wojciech Albecki, mam 31 lat od urodzenia mieszkam w Chwaszczynie. Jestem żonaty, mam córkę Wiktorię. Posiadam wykształcenie wyższe – ukończyłem wydział historyczny na UG w Gdańsku. Startuję z KW Stowarzyszenie „Samorządność”. Moją pasją jest pszczelarstwo, zajmuję się również prowadzeniem gospodarstwa rolnego. Współuczestniczę w tworzeniu gazety i strony internetowej Chwaszczyno.pl, a wcześniej gazety Żukowo info.

Od wielu lat interesuję się naszym chwaszczyńskim podwórkiem. Rozwój infrastruktury w Chwaszczynie nie nadąża za rozrastającą się naszą miejscowością. Niewielu ma kanalizację, wielu ma problemy z dojazdem do domów po dziurawych i nieoświetlonych drogach. Nasza gmina nie posiada ani metra ścieżki rowerowej, nie ma chodników wzdłuż ulicy Gdyńskiej w Chwaszczynie, ulicy Oliwskiej do Osowy. Sprawa budowy chodnika z Chwaszczyna do Tuchomia jest dla mnie niezwykle istotna. Poprawiłaby ona nie tylko bezpieczeństwo mieszkańców tych obu miejscowości, ale również wszystkich użytkowników Drogi Krajowej nr 20.

Rokrocznie w okresie letnim pojawiają się problemy z dostawą wody do domów. W przeciągu obecnej kadencji władz gminy w Chwaszczynie nie wybudowano ani metra sieci kanalizacji sanitarnej, nie są budowane drogi z prawdziwego zdarzenia. Budowa ulic z asfaltu, czy z kostki brukowej wydaje się abstrakcją, a jedynym sposobem poprawy stanu dróg są płyty Yomb. Wiele dróg nie ma od lat uregulowanego stanu prawnego co często uniemożliwia ich odśnieżanie lub nawet utwardzanie i równanie.

Ostatnie lata pokazały, że o Chwaszczynie nikt nie pamięta. Wydaje mi się, że czas na zmiany w Radzie Gminy, że czas aby zmienić te osoby, które zasiedziały się w niej i niewiele do dziś dnia dla nas zrobiły. Czas skończyć z mówieniem, że nie ma pieniędzy na inwestycje w Chwaszczynie. Młodzi ludzie mają inne spojrzenie na obecne problemy naszej gminy. Czas na to, aby liczył się mieszkaniec gminy i jego potrzeby oraz oczekiwania, a nie widzi mi się tego, czy tamtego burmistrza.

Jeśli uważacie Państwo, że warto mi zaufać, to proszę oddajcie 16 listopada swój głos na mnie.

Z wyrazami szacunku
/-/
Wojciech Albecki

1

Glaza Krzysztof

Krzysztof-Glaza-m

Szanowni Państwo,
Mieszkańcy Chwaszczyna!

Nazywam się Krzysztof Glaza, kandyduję z listy Komitetu Wyborczego Platformy
Obywatelskiej RP do Rady Miejskiej w Żukowie.
Jestem mieszkańcem Chwaszczyna, byłym żołnierzem zawodowym, urodzonym w Gdyni, żonatym, posiadającym dwie dorosłe córki – studentki trójmiejskich uczelni. Mam 45 lat i od 2010 roku mieszkam wraz z rodziną na jednym z nowo powstałych osiedli przy ulicy Brylantowej. Posiadam wyższe wykształcenie, jestem absolwentem Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku. Aktywnie uczestniczę w działalności organizacji społecznych oraz sportowych, takich jak: Ochotnicza Straż Pożarna w Chwaszczynie oraz Związek Polskich Spadochroniarzy. Wyzwania oraz cele, które sobie stawiam realizuję zawsze z pasją i pełną konsekwencją.
Poprzez zaangażowanie społeczne, doświadczenie zawodowe oraz wrażliwość na ludzkie sprawy poparte częstymi i osobistymi spotkaniami z mieszkańcami Chwaszczyna i okolicznych miejscowości chciałbym dbać o wszechstronny rozwój naszej Małej Ojczyzny.
Moimi priorytetami są:
– zabieganie o pozyskiwanie jak najwyższych środków finansowych w budżecie gminy z przeznaczeniem na natychmiastową poprawę stanu technicznego dróg osiedlowych i rozwoju infrastruktury kanalizacyjnej;
– troska o bezpieczny wyjazd i powrót do naszych domów poprzez przebudowę szczególnie niebezpiecznych miejsc ( skrzyżowania, wjazdy, chodniki);
– budowa Wiejskiego Ośrodka Kultury, w którym znalazłoby się miejsce dla wszystkich działających na terenie naszego sołectwa organizacji pozarządowych,
– dbałość o estetykę oraz czystość Chwaszczyna.
Moim nadrzędnym celem jest bardzo uważne wsłuchiwanie się w Państwa głos, podnoszone problemy, wspólne rozmowy i konsultacje, bo tylko działając wspólnie, solidarnie możemy osiągnąć sukces w postaci poprawy jakości życia wszystkich mieszkańców Chwaszczyna.
Wybory samorządowe są jednym z najważniejszych elementów polskiej demokracji. To właśnie dobre zarządzanie gminą, powiatem i województwem jest gwarantem rozwoju zarówno lokalnych społeczności, jak i całego kraju.
Proszę o Państwa poparcie
Z wyrazami szacunku Krzysztof Glaza

 

1

Fopke Jacek Krzysztof

Jacek-Fopke

 

Jacek Fopke

Okręg nr 1

KWW Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze: http://zrzeszenie.info

Żona Katarzyna, córki Marta (5 lat) i Hania (2 lata).

Szanowni Mieszkańcy Chwaszczyna!

Urodziłem się 19 lipca 1981 r. w kaszubskiej rodzinie od pokoleń mieszkającej w Chwaszczynie. Ukończyłem administrację na Uniwersytecie Gdańskim. Podczas studiów związałem się z Klubem Studenckim „Pomorania” a tym samym z działalnością Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. W Zrzeszeniu od 10 lat jest członkiem Rady Naczelnej. Przez kilka lat pracowałem społecznie w zrzeszeniowej komisji ds. samorządu, a w latach 2010-2013 przewodniczyłem komisji do spraw rozwoju gospodarczego Kaszub i Pomorza. Od 2011 r. angażuję się jako doradca obywatelski wspierając mieszkańców i organizacje pozarządowe z Gminy Żukowo w rozwiązywaniu ich problemów prawnych w ramach projektu bezpłatnego poradnictwa prawno-obywatelskiego. W 2012 roku doprowadziłem do powstania Komitetu Mieszkańców ul. Rewerenda i Polna gdzie podejmuję szereg skutecznych działań na rzecz mieszkańców Chwaszczyna. Zawodowo, jako wiceprezes, zajmuje się aktywnymi formami zwalczania bezrobocia oraz szkoleniami dla pracowników instytucji samorządowych. Ukończyłem studia podyplomowe z zamówień publicznych, zarządzania i przedsiębiorczości oraz szkolenia specjalistyczne z takich dziedzin jak fundusze europejskie i rozwój wspólnot lokalnych. Nie należę do partii politycznej.

Więcej informacji o mojej osobie, zainteresowaniach i innych aktywnościach znajdziecie Państwo na stronie: http://jacekfopke.pl


Dlaczego kandyduję?

Chcę pełnić funkcję radnego po to aby Chwaszczyno było miejscem atrakcyjnym do mieszkania, przedsiębiorczości i aktywnego spędzania czasu wolnego wraz z możliwością dogodnej komunikacji publicznej dla skorzystania z oferty kulturalnej , edukacyjnej, medycznej oraz rynku pracy Trójmiasta.

Poprzez swoje społeczne zaangażowanie dobrze poznałem najważniejsze problemy naszej miejscowości i wiem jak je wspólnie rozwiązać. Chcę wykorzystać zdobyte doświadczenie zawodowe i wykształcenie dla dobra wspólnego Mieszkańców Chwaszczyna.

W okręgu nr 2 rekomenduję Państwu na radnego osobę Marka Liszewskiego- aktywnego działacza sportowego i entuzjastę szybszego rozwoju Chwaszczyna. Naszym wspólnym kandydatem na Burmistrza Gminy Żukowo jest Wojciech Kankowski – osoba dobrze przygotowana do pełnienia tej funkcji i godna zaufania. Zachęcam do udziału w wyborach 16 listopada i obdarzenie nas zaufaniem! Proszę Państwa o głos!Jacek Fopke

O co będę zabiegał?

We wrześniu br. zwróciłem się do Mieszkańców Chwaszczyna (poprzez ulotkę i bezpośrednie rozmowy) z prośbą o określenie najważniejszych spraw dla Chwaszczyna. Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi! Poniżej zbiór naszych wspólnych propozycji:

Problemy codzienne – sprawy pierwszej potrzeby:

utwardzanie i budowa nowych dróg, modernizacja wodociągów, budowa kanalizacji, oświetlenie uliczne, bezpieczeństwo na drogach ( w tym ul. Oliwska i Gdyńska).

Troska o lepszą jakość życia i wzmacnianie wspólnoty Mieszkańców:

 1. Polepszenie komunikacji autobusowej oraz jej integracja z Pomorską Koleją Metropolitalną
 2. stworzenie osiedlowych „Miejsc Spotkań Mieszkańców” (plac zabaw, siłownia lub boisko)
 3. budowa „Domu kultury i organizacji społecznych” przy OSP w Chwaszczynie oraz modernizacja budynku dawnego przedszkola przy ul. Wiejskiej.
 4. poprawa estetyki Chwaszczyna (utrzymanie zieleni, banery reklamowe, sprzątanie śmieci)
 5. powołanie Młodzieżowej Rady Gminy oraz Gminnej Rady Seniorów
 6. bezpłatna pomoc prawna dla mieszkańców w trudnej sytuacji finansowej.

Zachęcam do kontaktu ze mną: facebook.com/JacekFopke

www.jacekfopke.pl

 

 

1

Dybowski
Mariusz Piotr

Dybowski

KWW DYNAMICZNI I NIEZALEŻNI

STAN CYWILNY: Żona Agnieszka, DZIECI: syn Staś

WYKSZTAŁCENIE:

ukończone studia na Akademii Marynarki Wojennej, kierunek Bezpieczeństwo Narodowe, obecnie studiuję Prawo na Uniwersytecie Gdańskim (II rok)

PROGRAM WYBORCZY:

1. Stworzenie miejsc umożliwiających wypoczynek i rozwój dla najmłodszych mieszkańców naszej wsi,
2. Działanie na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa – budowa chodników przy drogach ułożenie progów zwalniających, oświetlenie dróg,
3. Poprawa jakości podróżowania- utwardzanie i utrzymanie dróg ,
4. Urząd przyjazny mieszkańcom – przesunięcie godzin przyjmowania do godzin wieczornych jeden dzień w tygodniu, elektroniczny obieg dokumentów,
5. Stworzenie miejsc wspólnego spędzania czasu dla ludzi z każdej grupy wiekowej,
6. Współpraca z drugim radnym oraz mieszkańcami Chwaszczyna – otwartość na wszelkie pomysły, inicjatywy mieszkańców naszej miejscowości, pomoc w rozwiązywaniu problemów.

POWÓD STARTU W WYBORACH:

Ponieważ lubię pomagać ludziom a będąc radnym będę miał ku temu więcej możliwości.

ZAINTERESOWANIA:

Muzyka, stolarstwo, historia nowożytna, teologia, podróże regionalne

1

Jankowska Helena

Jankowska

Szanowni Państwo,

Nazywam się Helena Jankowska, mam 50 lat, jestem mężatka, mam troje dzieci – dwie córki 28 i 26 lat oraz syn 17 lat. Jestem mieszkanką Chwaszczyna, absolwentką Studium Pielęgniarskiego w Gdyni oraz miłośniczką kwiatów i fotografii. Startuję z KW Stowarzyszenie „Samorządność”.

Reprezentując mieszkańców Chwaszczyna chciałabym zadbać przede wszystkim o:
– wykonanie projektu i budowę parku edukacyjno – kulturalno – sportowo- rekreacyjnego w Chwaszczynie,
– podjęcie starań mających na celu budowę Domu Kultury z wielorakim przeznaczeniem dla działających w Chwaszczynie organizacji społecznych,
– rozbudowę infrastruktury kanalizacyjnej i drogowej (w tym ścieżki rowerowe) oraz oświetleniowej na terenie Chwaszczyna,
– modernizację Ośrodka Zdrowia w Chwaszczynie,
– podjęcie działań umożliwiających poprawienie estetyki i wyglądu Chwaszczyna poprzez zadbanie o rondo w Chwaszczynie oraz pasy zieleni wzdłuż przebiegających dróg,
– unowocześnienie i dostosowanie stadionu w Chwaszczynie do spełnienia wymogów pełnowymiarowego stadionu piłkarskiego umożliwiającego rozgrywki ligowe.

Z największą życzliwością podejmę każdą zgłoszoną przez Państwa sprawę. Wierzę, że działając razem, osiągniemy wspólny sukces.

Jeśli uważacie Państwo, że warto mi zaufać, to proszę oddajcie 16 listopada swój głos na mnie.

Z wyrazami szacunku
Helena Jankowska

2

Zuchowski
Zbigniew Jan

zam. Chwaszczyno, wiek: 64

2

Liszewski
Marek Maciej

Liszewski

Żonaty, dwóch synów. Od 18 lat mieszkaniec Chwaszczyna. Urodził się w Gdyni, wykształcenie średnie techniczne. Od dziecka związany ze sportem, a szczególnie z piłką nożną. Były piłkarz i sędzia piłkarski. W 2005 roku wraz z rodziną wyemigrował do Anglii z powodu ciężkich czasów w Polsce. Tęsknota za ojczyzną była jednak silniejsza od życia w dostatku. W 2010 roku  powrócił do kraju, gdzie wraz z żoną otworzył punkt przedszkolny w Chwaszczynie.  Od 2011 trener klasy UEFA B i trener grup juniorskich w Klubie Sportowym Chwaszczyno, a od 2013 także trener w SI Arka Gdynia. Należy do Narodowych Sił Rezerwowych w Komendzie Portu Wojennego w Gdyni,  gdzie jako starszy kapral pełni funkcję dowódcy plutonu. Od sierpnia tego roku prowadzi własną działalność gospodarczą.

Jako długoletni  mieszkaniec Chwaszczyna postanowiłem startować w wyborach na radnego gminy Żukowo, ponieważ znam problemy naszego sołectwa i mam również kilka pomysłów, jak je rozwiązać. Oddając głos na moją osobę możesz liczyć, że zawsze cię wysłucham i postaram się pomóc jeśli tylko przyjdziesz do mnie z jakąkolwiek sprawą. Jestem otwarty na wszelkie pomysły i propozycje. Jestem gotowy w imieniu mieszkańców Chwaszczyna walczyć w gminie o środki finansowe niezbędne do zaspokojenia podstawowych potrzeb naszej miejscowości.

Przedstawiam Państwu mój program wyborczy na kadencję 2014-2018

1. Nadrzędną sprawą jaką na pewno się zajmę będzie modernizacja dróg w Chwaszczynie oraz poprawa bezpieczeństwa na drogach – chodniki i ścieżki rowerowe.
2. Kolejny krok to rozwój sieci kanalizacyjnej i wodociągowej oraz polepszenie jakości wody w Chwaszczynie.
3. Edukacja i sport:
– Adaptacja budynku przy ulicy Gdyńskiej „Wiejskiej” – byłego przedszkola, na potrzeby mieszkańców Chwaszczyna.
– Budowa boiska ze sztuczną trawą (do gry w piłkę nożną) na potrzeby mieszkańców (proponowane przeze mnie miejsce to działka 820/2 przy ulicy Wiejskiej za starym przedszkolem).
– Wdrażanie planu budowy parku kulturalno-rekreacyjno-sportowego.
– Wspieranie szkoły w ramach podnoszenia kompetencji uczniów.
4. Bezpieczeństwo publiczne
– Będę zabiegać o utworzenie koniecznego posterunku Policji  w Chwaszczynie oraz rozbudowę monitoringu niebezpiecznych miejsc w naszym sołectwie, w tym również rozbudowa sieci oświetlenia ulicznego.
5. Opieka zdrowotna – modernizacja  i rozbudowa przychodni w Chwaszczynie.
6. Poprawa wizerunku Chwaszczyna – czyli upiększenie ronda i placu wokół  pomnika oraz dokończenie inwestycji  „Siłownia pod chmurką” – postawienie ogrodzenia, które zapewni bezpieczeństwo rodzinom z dziećmi korzystającym z urządzeń siłowych (żywopłot to za mało).

Stratuję z ramienia  KASZUBSKIE ZRZESZENIE WYBORCZE, ponieważ liczę na sukces tego ugrupowania, a tylko większą ilością mandatów w radzie gminy  tj. dokładnie 11 głosów radnych, możemy zmienić Chwaszczyno na lepsze. Niestety w innym przypadku nasze inwestycje będą stały w miejscu!

Szanowni Wyborcy! 16 listopada 2014 roku  wybierać będziecie radnego  spośród wielu kandydatów. Jeżeli w Waszym przekonaniu moja osoba i mój program zasługują na zaufanie, oddany na mnie głos nie będzie zmarnowany.

Dziękuję.
Marek Liszewski

2

Bresiński Łukasz Gwidon

zam. Chwaszczyno, wiek: 26

2

 

Nowak Mirosław

nowak 2

 

Szanowni Państwo

 

Nazywam się Mirosław Nowak, mam 47 lat, jestem mieszkańcem Chwaszczyna od 2003 roku. Żona Hanna, córki Aleksandra i Magdalena. Wykształcenie wyższe techniczne. Od 2004 roku nieustannie współtworzę obywatelski portal internetowy www.chwaszczyno.com Od 2011 roku pełnię funkcję sekretarza w Radzie Sołeckiej sołectwa Chwaszczyno. Startuję jako niezależny kandydat do Rady Miejskiej w Żukowie z Komitetu Wyborczego Wyborców Mirosław Nowak

Zapraszam na mojego bloga :  www.miroslawnowak.pl

 

Co udało mi się zrobić w Chwaszczynie :

W 2008 roku w wyniku starań, pism, rozmów i negocjacji z ówczesnym burmistrzem gminy Żukowo na osiedlu na którym mieszkam wybudowano oświetlenie uliczne.

 

W grudniu 2010 roku zwróciłem się do władz gminy Żukowo z wnioskiem o rozbudowę sieci kanalizacji w rejonie ulic Żeromskiego, Brzechwy, Gałczyńskiego, Staffa, Leśmiana, Asnyka i Słowackiego. Po czterech latach starań, pism, rozmów i negocjacji w październiku 2014 roku Starostwo Powiatowe wydaje pozwolenie na budowę.

 

W 2010 roku z grupą mieszkańców Chwaszczyna zakładam stowarzyszenie, którego głównym celem jest podejmowanie działań na rzecz uporządkowanego rozwoju budownictwa mieszkaniowego w Chwaszczynie, tzw. ładu urbanistycznego.

Wcześniej nie mogąc przebić się przez ,,beton urzędniczy ” , wykrywam poważne nieprawidłowości w Urzędzie Gminy Żukowo, dotyczące ustawionego przetargu na Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego gminy Żukowo.

Media określiły sprawę jako ,,afera przetargowa ”


Mój program dla Chwaszczyna

 

 1. realizacja 2015-2016 r. budowy sieci kanalizacji na ulicach: Staffa, Żeromskiego, Jana Pawła II, Asnyka, Gałczyńskiego, Leśmiana, Brzechwy, Słowackiego
 2. rozpoczęcie realizacji budowy ulic w centrum Chwaszczyna: Mickiewicza, Sienkiewicza, Słowackiego, Żeromskiego, Norwida, Gałczyńskiego
 3. doprowadzenie do wykonania projektu sieci kanalizacji dla osiedli domów jednorodzinnych w rejonie Kaszubskiej Drogi
 4. rozbudowa obiektu OSP o pomieszczenia Wiejskiego Domu Kultury
 5. poprawa bezpieczeństwa na ulicach a szczególnie przy szkole
 6. odnowienie pomnika w centrum naszej miejscowości


Zainteresowania : moją pasją jest akwarystyka słodkowodna, posiadam 1,5 tony wody w dwóch zbiornikach / 1000 l i 500 l / , uwielbiam żeglować po śródlądziu / sternik jachtowy / , gram w szachy, prowadzę aktywny tryb życia.

 

2

Borowiec Iwona Maria

zam. Tuchom, wiek: 47

3

Plichta
Katarzyna Grażyna

Plichta

Szanowni Państwo,

Nazywam się Katarzyna Plichta, mam 42 lata, jestem mężatką i mam jedno dziecko. Mieszkam w Tuchomiu od 35 lat. Prowadzę salon fryzjerski w Gdyni. Startuję z KW Stowarzyszenie „Samorządność”.

Zdecydowałam się kandydować na radną Gminy Żukowo z naszej miejscowości. Jeśli wyborcy dadzą mi szansę, postaram się wykorzystać swoje umiejętności w zakresie gospodarowania w celu poprawienia jakości życia mieszkańców Tuchomia.

Reprezentując mieszkańców Tuchomia chciałabym zadbać przede wszystkim o:
– budowę nowej szkoły 0-6 i sali gimnastycznej. Nasza miejscowość się rozbudowuje, osiedlają się nowi mieszkańcy, a dzieci muszą jeździć do szkół w okolicznych miastach. Stary budynek szkolny nie jest przystosowany do edukowania naszych pociech.
– budowę kanalizacji. Myślę że większość mieszkańców zgodzi się ze mną, że w dzisiejszych czasach kanalizacja jest standardem.
– utwardzenie i oświetlenie dróg w Tuchomiu, budowę chodników i tras rowerowych, przede wszystkim do Chwaszczyna.

Deklaruję swoje poparcie dla Piotra Fikusa kandydata na Burmistrza Gminy Żukowo i zachęcam do aktywnego udziału w wyborach samorządowych.

Jeśli uważacie Państwo, że warto mi zaufać, to proszę oddajcie 16 listopada swój głos na mnie.

Z wyrazami szacunku
Katarzyna Plichta

3

Groth
Stanisław Ryszard

zam. Tuchom, wiek: 61

3

Domagała
Krzysztof Florian

zam. Tuchom, wiek: 39

3

Lidzbarski
Zbigniew Wojciech

Lidzbarski

Zbigniew Lidzbarski – 58 lat, żonaty, dwie córki i dwóch synów. Urodzony w Tuchomiu i z tą miejscowością związany do dziś. Wykształcenie zawodowe rolnicze. Prowadzi własne gospodarstwo rolne. Od 1987 roku jest sołtysem sołectwa Tuchom (najdłuższa służba w Gminie Żukowo wśród sołtysów). Od 2010 roku jest radnym Gminy Żukowo. Jest także wieloletnim członkiem Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego, aktywnym członkiem „Chóru Strzelenka”. Startuje z KWW Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze.

W tym czasie udało się dokończyć wodociąg na obszarze całego sołectwa, stopniowo utwardzić drogi gminne asfaltem i płytami yumb, oraz częściowe ich  oświetlenie. Wprowadzić nazewnictwo ulic w sołectwie. Jako sołtys czynił skuteczne starania o wybudowanie boiska sportowego, placu zabaw dla dzieci oraz małej świetlicy przy boisku, która pełni rolę miejsca spotkań dla działających w Tuchomiu organizacji i stowarzyszeń.

Co chciałbym zrealizować jako radny w przyszłej kadencji?

Irytuje mnie brak chodnika z Tuchomia do Chwaszczyna, brak kanalizacji sanitarnej, prawdziwej świetlicy wiejskiej oraz zbyt powolne utwardzanie dróg gminnych. Jako radny będę dążył do realizacji tych przedsięwzięć. Szkoła jest za ciasna i nie spełnia już wymogów. Jako ewentualny radny postaram się o modernizację i rozbudowę istniejącej szkoły.

Szanowni Wyborcy! Jeżeli moja osoba i moje najważniejsze pomysły zasługują na zaufanie, wybierając radnego spośród wielu kandydatów, to oddany na mnie głos nie będzie zmarnowany.

Dziękuję.
Zbigniew Lidzbarski

3

Pranczke
Monika Magdalena

Pranczke

Witam!

Nazywam się Monika Magdalena Pranczke. Startuję w wyborach jako kandydatka na Radną Tuchomia okręg nr 3. Komitet, z którego startuję to „DIN” Dynamiczni i Niezależni. Jestem mężatką i mamą dwójki dzieci. Skończyłam Fryzjerską Szkołę Zawodową. Zawód jest moją pasją. Powód, dla którego startuję, to: *„Z MŁODYMI W PRZYSZŁOŚĆ!”*

 

Program wyborczy.

 

Jako kandydatka na Radną Tuchomia w swoich działaniach chciałabym skupić się na:

1. Bezpieczeństwie i wizerunku Naszej Wsi (Tuchom).
2. Utwardzeniu dróg i stworzeniu ścieżek rowerowych o funkcjach rekreacyjnych i komunikacyjnych, budowa chodnika z Tuchomia do Chwaszczyna.
3. Odnowieniu i utrzymaniu porządku w miejscu zabaw dla Naszych dzieci
„Plac zabaw”.
4. Ułatwieniu współpracy w Gminie Żukowo.
5. Zwiększeniu ilości przejazdów komunikacji i utworzenie kursów nocnych
relacji Gdynia Główna – Żukowo.
6. Zwiększeniu nakładów na kulturę, sport i warsztaty dla młodzieży.

3

 

 

 

Kandydaci z Chwaszczyna/Tuchomia do Rady Powiatu z okręgu 3 (uporządkowanie wg kolejności komitetów wyborczych):

 

Poz.

Nazwisko i imiona

Dane kandydata

Komitet wyborczy

9

Hirsz Bożena Ewa

zam. Chwaszczyno, wiek: 52

KWW Porozumienie Samorządowe
dla Kaszub

3

Cebela Radosław Maciej

Cebela-Radoslaw-1

Radosław Cebela
36 lat. Z wykształcenia magister zarządzania- absolwent Politechniki Gdańskiej. Od kilkunastu lat mieszkaniec Chwaszczyna. Długoletni pracownik Urzędu Gminy w Żukowie.
Przewodniczący lokalnej struktury PO RP w Gminie Żukowo. Współinicjator otwarcia pierwszego w Żukowie biura poselskiego – Posła VI kadencji na Sejm RP Leszka Redzimskiego. Asystent Społeczny Posła VII kadencji na Sejm RP Tadeusza Aziewicza.
Członek i jeden z inicjatorów powołania w Żukowie Gminnej Rady Organizacji Pozarządowych. Współpomysłodawca zdjęcia mieszkańców i sympatyków Gminy Żukowo.
Zaangażowany w działalność społeczną Gmin Żukowo i Przodkowo.
W środowisku uważany za osobę komunikatywną, przedsiębiorczą i otwartą na współpracę. Działania społeczne i regionalne nie są mu obce.

Szanowni Państwo, drodzy Wyborcy!
Przed nami wybory samorządowe. To od nich zależą najważniejsze decyzje, dotyczące Powiatu Kartuskiego. Proszę, aby włączyli się Państwo do wspólnego działania szczególnie dla dobra Gminy Żukowo i Przodkowo. 16 listopada 2014 r. dokonajcie Państwo właściwego i odpowiedzialnego wyboru, bo to właśnie od Państwa zależy, jaki będzie Powiat Kartuski – za kilka i kilkanaście lat.
Kandyduję do Rady Powiatu Kartuskiego, ponieważ chcę swoją energią, aktywnością i fachową wiedzą przyczynić się do tego, aby Nasze Gminy stały się europejską metropolią XXI wieku, a nam wszystkim żyło się lepiej.
Wiem, jak ważne jest, aby w Samorządzie pracowali ludzie kompetentni i z inicjatywą, którzy potrafią współpracować dla wspólnego dobra i którym zależy na tym, aby nam wszystkim żyło się lepiej. Żukowo i Przodkowo zasługują na dobry Samorząd.
Jako radny Powiatu Kartuskiego chcę zadbać o:
-Znaczne zwiększenie środków finansowych na remonty, modernizacje i budowę
dróg powiatowych i chodników,
-Zintensyfikowanie działań na rzecz osób niepełnosprawnych,
-Właściwe gospodarowanie majątkiem powiatu,
-Zwiększenie współpracy pomiędzy samorządami lokalnymi,
-Wsparcie Szpitala Powiatowego w Kartuzach w zakresie zaopatrzenia w sprzęt
medyczny, służący poprawie jakości usług medycznych dla mieszkańców,
-Zapewnienie mieszkańcom Powiatu Kartuskiego współdecydowania
o kierunkach rozwoju i realizowanych inwestycjach,
-Wspieranie działań w zakresie rozwoju oświaty, kultury, sportu i turystyki,
-Stałą współpracę z organizacjami pozarządowymi i przedsiębiorcami.
Państwa potrzeby są mi dobrze znane i bardzo bliskie. Z największą życzliwości zaangażuje się w każdą zgłoszoną sprawę. Rzetelną i wytrwałą pracą odwdzięczę się za okazane mi zaufanie. Wierzę, że działając razem osiągniemy wspólny sukces.
Uprzejmie proszę o przychylność i rozważenie głosu, który mogą Państwo oddać na moją kandydaturę do Rady Powiatu Kartuskiego. Proszę, pamiętajcie – Radosław Cebela, lista Platformy Obywatelskiej miejsce 3.
Z wyrazami szacunku
Radosław Cebela

KW Platforma Obywatelska RP

6

Murawska Emilia Katarzyna

zam. Chwaszczyno, wiek: 24

KW Platforma Obywatelska RP

12

Fopke Tomasz Michał

zam. Chwaszczyno, wiek: 41

KW Platforma Obywatelska RP

3

piotr-fikus-zdjecie

Fikus Piotr Mirosław

51 lat, żonaty, dwoje dzieci. Kaszub z dziada pradziada. Od urodzenia mieszkaniec Chwaszczyna. Posiada wykształcenie wyższe – mgr zarządzania. Prowadzi własną działalność gospodarczą oraz pełni funkcję Dyrektora ds. inwestycji w firmie budowlanej. Hobby to sport i turystyka. Samorządowiec od 1998 roku – 3 kadencje Radny Gminy Żukowo, obecnie Radny Powiatu Kartuskiego – 2010-2014, Przewodniczący Komisji Budżetu i Gospodarki. Członek Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, oraz członek Zarządu Stowarzyszenia „Samorządność”. W swojej dotychczasowej działalności samorządowej zawsze na pierwszym miejscu stawia dobro mieszkańców. Jako Radny aktywnie włącza się i wspiera wszystkie przedsięwzięcia służące rozwojowi Naszego Regionu i poprawie jakości życia mieszkańców.

 

W kadencji 2010-2014 zrealizowano następujące zadania:
– budowa chodników w miejscowościach: Leźno-Czaple, Niestępowo, Pępowo,
– przebudowane zostało skrzyżowania w Pępowie i zainstalowano sygnalizację świetlną na tym skrzyżowaniu.
Zostały także wyremontowane drogi:
– Kobysewo-Żukowo,
– Przodkowo-Kczewo,
– Leźno-Pępowo.

Współfinansowano zadania związane z renowacją zabytków w obiektach sakralnych oraz remonty tychże obiektów na terenie Gminy Żukowo i Przodkowo. Na realizację licznych zadań powiat pozyskał wiele środków z funduszy zewnętrznych.

 

Jako radny Powiatu Kartuskiego będę nadal zabiegał o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców poprzez budowę i modernizację dróg powiatowych. Będę również dążył do zwiększenia współpracy między samorządami w celu realizacji wspólnych inwestycji. Dołożę starań mających na celu doposażenie w sprzęt medyczny Szpitala Powiatowego w Kartuzach.

Jeżeli uważacie Państwo, że warto mi zaufać to proszę oddajcie 16 listopada swój głos na mnie.

 

KWW Komitet Wyborczy
Samorządne Kaszuby

9

Olszewski-Strzyżowski
Dariusz Jacek

zam. Chwaszczyno, wiek: 51

Komitet Wyborczy Wyborców Checz

 

 

Dziękujemy wszystkim kandydatom, którzy przesłali do nas swoje dane. W imieniu mieszkańców Chwaszczyna i Tuchomia jesteśmy bardzo wdzięczni. Jednocześnie prosimy o współpracę z kandydatami, którzy jeszcze nie przesłali do nas swoich danych. Uważamy, że warto się tutaj przedstawić, zwłaszcza dla świadomości mieszkańców Chwaszczyna i Tuchomia, którzy już niedługo pójdą do urn wyborczych. Niech decyzja, na kogo oddadzą swój głos, nie zostanie przez nich podjęta w chwili zakreślania danego kandydata.

 

Jednocześnie informujemy, że na portalu Chwaszczyno.pl nieodpłatnie opublikujemy wszystkie plakaty/banery wyborcze wszystkich kandydatów z Chwaszczyna i Tuchomia do Rady Gminy i Rady Powiatu. Ponownie zapraszamy do współpracy i do przesyłania swoich plakatów/banerów na adres redakcji: kontakt@chwaszczyno.pl

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.