Prawie 4 mln dofinansowania na węzeł integracyjny w Żukowie

26 maja 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego Marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski oraz Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski podpisali umowę na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego projektu węzeł integracyjny w Żukowie.

Budowa węzła integracyjnego ma na celu połączenie różnych form komunikacji na terenie gminy Żukowo (piesza, rowerowa, samochodowa i zbiorowa) z nowo wybudowaną stacją Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Podróżny będzie mógł zostawić swój samochód lub rower na parkingu i kontynuować dalszą podróż pociągiem albo autobusem.

Dojazd do węzła zapewnią nowe drogi rowerowe oraz chodniki. Cały węzeł zostanie objęty monitoringiem. Zamontowanie zintegrowanego systemu informacji pasażerskiej umożliwi szybki dostęp do informacji o Żukowie, a także o rozkładach jazdy. W zakresie węzła żukowskiego wykonane zostanie otoczenie infrastrukturalne wokół istniejącego dworca Żukowo Wschodnie.

wezel integracyjny umowa fot. BBujnowskak Kowalska 141

nadesłane / fot. Beata Bujnowska-Kowalska

Mieszkańcy zyskają parking na samochody osobowe oraz rowery, przystanki autobusowe a także wyznaczone miejsca na taksówki. Wykonane zostaną ścieżki rowerowe w kierunku Borkowa (i dalej w kierunku gminy Kartuzy), Lnisk (i dalej do Rębiechowa) i Banina oraz chodnik na ulicy Pożarnej. Zmodernizowana zostanie ulica Dworcowa oraz wykonany ciąg pieszo-rowerowego od dworca w kierunku ulicy Armii Krajowej.

wezel integracyjny umowa fot. BBujnowskak Kowalska 171

nadesłane / fot. Beata Bujnowska-Kowalska

Projekt węzła w Żukowie otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 w kwocie około 3,7 mln zł.

 

Informacja prasowa
Gmina Żukowo
Beata Bujnowska-Kowalska

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.