Powstanie Młodzieżowa Rada Gminy

Za nami pierwsze spotkanie dotyczące utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy. W tej sprawie 6 kwietnia na sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Żukowie odbyło się spotkanie z dyrektorami szkół.

Najważniejszym celem założenia Młodzieżowej Rady Gminy jest zwiększenie zainteresowania i zaangażowania młodego społeczeństwa w sprawy publiczne na poziomie lokalnym. Jest to sposób na systematyczne działanie obywatelskie młodzieży w swojej społeczności. Dzięki temu pozwolimy na kształtowanie kompetencji obywatelskich młodych ludzi, nauczymy, jak podejmuje się ważne decyzje na poziomie lokalnym, a co najważniejsze – Młodzieżowi Radni będą mogli współdecydować o sprawach ważnych dla młodzieży.

młodziezowa rada gminy zukowo 2

fot. zukowo.pl

Systematyczna troska o sprawy publiczne, interesowanie się nimi oraz konsultowanie działań władz są gwarantem tego, iż decyzje podejmowane przez urzędników zgodne będą z oczekiwaniami ich adresatów. Regularne spotkania z przedstawicielami Rady Gminy, burmistrzem, kierownikami poszczególnych referatów organizowane będą po to, by młodzież miała szansę na bieżąco opiniować i nadzorować działania władz dotyczące ich samych. W Gminie Żukowo planowane jest utworzenie 15- osobowej Młodzieżowej Rady Gminy. Członkiem Rady może zostać każdy, kto nie ukończył 18 roku życia.

Spotkanie dla organizacji pozarządowych dotyczące utworzenia i działania Młodzieżowej Rady Gminy odbędzie się 24 kwietnia 2017 r. o godzinie 17:00 na sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy.

Serdecznie zapraszamy!

 

fot. zukowo.pl

Beata Bujnowska-Kowalska
Informacja prasowa
Gmina Żukowo

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.