Powstaje nowy zastęp harcerek w Chwaszczynie! Zapraszamy już w sobotę

26 Gdyńska Drużyna Harcerek „Morpho” im. Przelotnego Ptaka zaprasza w swoje szeregi wszystkie chętne dziewczynki w wieku 10-13 lat. Nabór odbędzie się w sobotę 13 maja w Chwaszczynie przy poczcie.

 

W najbliższą sobotę 13 maja 26 Gdyńska Drużyna Harcerek „Morpho” organizuje nabór dziewczynek do nowo powstającego zastępu harcerek w Chwaszczynie. Gdyński hufiec żeński zaprasza osoby w wieku 10-13 lat na zbiórkę harcerską, która odbędzie się w godz. 11:00-13:30 pod pocztą przy ul. Ceynowy 2 w Chwaszczynie.

26 Gdyńska Drużyna Harcerek „Morpho” należy do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej – organizacji harcerskiej, powołanej w roku 1989 przez instruktorów z terenu całej Polski.

26gdh morpho 2

fot. facebook.com/26morpho

Grupa ta powstała, aby zjednoczyć wysiłki niezależnych środowisk harcerskich poprzez powołanie alternatywnej ogólnopolskiej organizacji harcerskiej. ZHR opiera swoją działalność wychowawczą na społecznej pracy członków.

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej odwołuje się do tradycji ideowej skautingu i polskiego harcerstwa, chce kontynuować zasady programowe, metodyczne i organizacyjne Związku Harcerstwa Polskiego lat 1918-1939 oraz twórczo rozwijać dorobek niezależnych środowisk harcerskich działających po 1945 w ZHP i poza nim.

26gdh morpho 4

fot. facebook.com/26morpho

Opracowanie na podstawie:
• Mariola Jabłońska / 26 GDH „Morpho” im. Przelotnego Ptaka
• wikipedia.org / Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
• dorzeczy.pl / „Po latach antywychowawczej, indoktrynacyjnej działalności władz ZHP, zaistniała nadzieja”. 28 lat ZHR

zdjęcia:
• facebook.com/26morpho

26gdh morpho 1

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.